Po co nakładać olej z ryb na twarz przed snem?

Wszystkie nasze przeżycia, wszystkie radosne i smutne wydarzenia zostawiają ślad na naszej twarzy jako przypomnienie przebytej drogi życiowej, dlatego zmarszczki są nieuniknionym losem każdej dojrzałej osoby. A jeśli mężczyźni nie są szczególnie zaniepokojeni obecnością zmarszczek na twarzy, to dla nas kobiet stają się one prawdziwą tragedią.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Cokolwiek by nie powiedzieć, najlepszym lekarstwem na zmarszczki jest olej rybi. Zawiera dużą ilość witamin A i E, które przyspieszają proces regeneracji skóry, a także zapewniają jej gładkość i elastyczność.

Jeśli borykasz się z drobnymi zmarszczkami i plamami starczymi, spróbuj wymieszać olej rybny z gęstą śmietaną lub kwaśną śmietaną i sokiem z cytryny – wystarczy jedna łyżeczka.

Po nałożeniu produktu na skórę odczekać 20-30 minut i usunąć kosmetyczną szpatułką. Zmyć resztki maski wcześniej przygotowanym wywarem z rumianku.

Maska z olejem rybim i miodem nadaje się do wygładzenia głębokich zmarszczek. Do jednej łyżeczki płynnego miodu dodaj łyżeczkę oleju rybnego i dokładnie wymieszaj. Lekkimi ruchami równomiernie nałóż powstałą mieszaninę na skórę twarzy i przytrzymaj przez 20-30 minut, nie więcej.

Następnie maskę zdjąć ręcznikiem papierowym, a pozostałości spłukać ciepłą wodą. Robiąc taką maskę dwa razy w tygodniu, wkrótce zobaczysz pożądany rezultat w odbiciu w lustrze.

Czysty olej rybi to najskuteczniejszy środek na zmarszczki wokół oczu. Dermatolodzy zalecają stosowanie go przed snem. Wystarczy utrzymać emulsję na skórze przez 20 minut, a następnie spłukać czystą wodą.

Nawiasem mówiąc, dla wzmocnienia efektu można stosować go kompleksowo: zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie w postaci witamin.

Jeśli nie masz indywidualnej nietolerancji składników oleju z ryb, możesz bezpiecznie zacząć wywoływać piękno, ponieważ oprócz tego nie ma przeciwwskazań.

Swoją drogą olej rybi pomaga pozbyć się trądziku i zbędnych kilogramów, dlatego codziennie biorę olej rybny i przyznaję, że jestem bardzo zadowolona z efektu.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?