Po co moczyć kurczaka w wodzie mineralnej przed gotowaniem?

Obecnie kurczaki są hodowane na hormonach, antybiotykach i mieszankach paszowych. Nic dziwnego, że tak długo utrzymują się na sklepowych półkach. Dlatego kupując mięso z kurczaka w supermarketach, warto pamiętać o pewnych sztuczkach, które pomogą usunąć szkodliwe substancje z tego produktu spożywczego.

Jak pozbyć się antybiotyków z kurczak

Mięso z kurczaka jest niezastąpionym pokarmem na stole Polaków, ponieważ jest niskokaloryczne, jest szybko przyrządzane, można je łączyć z różnymi potrawami i jest mniej lub bardziej zdrowe. Ale jeśli martwisz się jego składem, pamiętaj o tych trzech sztuczkach.

Ugotuj mięso osobno

To znaczy bez bulionu. Nie zaleca się używania bulionu, w którym gotowałaś kurczaka, ponieważ podczas gotowania toksyny zawarte w mięsie mają tendencję do wypływania na powierzchnię i są usuwane z wody. Dlatego zaleca się gotowanie mięsa osobno.

Włóż mięso do wody mineralnej

Jeśli nadal chcesz gotować mięso razem z resztą składników, namocz kurczaka w gazowanej wodzie mineralnej na 4 godziny. Woda mineralna usuwa z mięsa hormony i antybiotyki, a w przeciwieństwie do soli nie odwadnia go, ale sprawia, że ​​jest bardziej soczyste.

Przygotuj marynatę

A jeśli chcesz spożywać produkt bezpieczny, o jeszcze bardziej wyrazistym smaku, dodaj 10 plasterków cytryny i kilka łyżek soli do litra wody. Włóż kurczaka do tej mieszanki na 2 godziny, następnie opłucz i włóż do czystej wody na kolejną godzinę.

Uwaga!

Nie zapominaj, że kurczaka należy namoczyć w wodzie, a nie spłukiwać pod strumieniem ciepłej wody z kranu. Chociaż najwyraźniej mięso wymagałoby wstępnego umycia, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Ten nawyk przenosi bakterie tylko na sąsiednie powierzchnie i dłonie, zwiększając ryzyko toksycznej infekcji.