Pij wodę z cytryny przez miesiąc. Tak się dzieje

Walka z dodatkowymi kilogramami to bitwa, w której uczestniczę od kilku lat. Myślę, że wypróbowałem wszystkie diety opisane w Internecie, ale po ich odejściu prędzej czy później wróciłem do poprzedniej wagi. Od samego początku wykluczyłem sport, ponieważ nie zostałem dla niego stworzony, a może jestem zbyt leniwy. Dlatego zawsze szukam sposobów na zrzucenie wagi bez większego wysiłku. Prawdopodobnie słyszałaś o wodzie z cytryną, nie czyni cudów, ale naprawdę działa. Niedawno przeczytałem o tym i zdecydowałem, że warto spróbować. Mój eksperyment trwał miesiąc, a efekty były zauważalny natychmiast.

Posłuchaj moją historię do końca, a ja podzielę się z tobą proporcjami, w których musisz wymieszać wodę z sokiem z cytryny, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Zanim przejdę do wyników, muszę powiedzieć, że szczegółowo przestudiowałem właściwości soku z cytryny.

Według Departamentu Rolnictwa USA, ćwierć szklanki soku z cytryny zawiera 23,6 g witaminy C. Jest to ponad 30% zalecanej dziennej dawki. Sok z cytryny oczyszcza jelita i stymuluje jego perystaltykę.

Kwas cytrynowy w soku pomaga rozpuszczać kamienie żółciowe, złogi wapnia i kamienie nerkowe. Witamina C w cytrynach pomaga neutralizować wolne rodniki, zapobiega starzeniu się i niektórym najgorszym formom chorób przewlekłych.

Myślisz, że czułem to wszystko miesiąc później? Oczywiście że nie. Ale to, co się stało, było naprawdę niesamowite.

Więc każdego ranka piłem wodę z sokiem z cytryny, a pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, było to, że mój układ trawienny obudził się ze mną. Wcześniej często pomijałem śniadanie, ale odkąd zacząłem pić wodę z sokiem z cytryny, tak już nie było.

Innym ważnym szczegółem, który zauważyłem, było to, że rano nie jadłem tylko śniadania, ale cieszyłem się tym posiłkiem. Potem cały dzień byłem w dobrej formie.

Budzenie się rano było dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Po miesiącu mojego eksperymentu stałem się znacznie bardziej energiczny nawet w pierwszych minutach po przebudzeniu.

W trzecim tygodniu skóra twarzy znacznie się poprawiła. Nie miałem już trądziku a skóra twarzy stała się gładka i promienna. Ale to nie wszystko. Badanie opublikowane na stronie internetowej American Society for Clinical Nutrition wykazało, że skóra osób spożywających dużo pokarmów bogatych w witaminę C jest mniej podatna na suchość i zmarszczki. Teraz mam nadzieję, że mój nowy nawyk nie pozwoli mi zbyt szybko się zestarzeć.

Kolejna ważna rzecz, którą zauważyłem – nigdy nie przeziębiłem się w tym miesiącu. Zwykle dość często choruję. Tutaj wydaje się, że sok z cytryny zadziałał.

A najbardziej znaczącym i oczekiwanym rezultatem, który uzyskałem po 4 tygodniach, jest utrata masy ciała. Straciłem 3 kg! Bez diety i sportu.

Badanie opublikowane w Journal of Dietetics and Clinical Biochemistry wykazało, że polifenole znajdujące się w cytrynach pomagają zmniejszyć masę przybraną podczas spożywania wysokotłuszczowych pokarmów. Ponadto, zgodnie z tymi danymi, poprawia się również insulinooporność.

Tak, i po szklance wody z cytryną zawsze mam świeży oddech!

Myślę, że wymieniłem wystarczająco dużo powodów, aby pić wodę z sokiem z cytryny każdego ranka. A teraz obiecane proporcje: wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj do szklanki z ciepłą wodą. Pij dla zdrowia!

 

Leave a Reply