Piękne brwi: 5 drobiazgów, które warto wiedzieć

Czas nauczyć się rysować brwi, aby zawsze i wszędzie wyglądały pięknie. Bez pomocy mistrzów, modelowania na linijce i magicznych zaklęć. Jak – wyjaśnia Jeanne Saint-Jacques, wizażystka, nauczycielka i założycielka własnej szkoły makijażu Saint-Jacques.

Narysuj czubek brwi na poziomie zewnętrznego kącika oka

Dobrze skonstruowany kształt brwi sprawia, że ​​twarz wygląda na młodszą, a niewłaściwa robi dokładnie odwrotnie. Aby ozdobić brwi, Jeanne zaleca rysowanie końcówki ściśle na tej samej pionowej linii, co zewnętrzny kącik oka, jak pokazano na zdjęciu.

Nie nakładaj zbyt dużo bazy

Częstym błędem w projektowaniu brwi jest zbyt intensywne rysowanie bazy. San-Jacques jest przekonany, że ta technika sprawia, że ​​brwi są zbyt ciężkie, a twarz wygląda dużo bardziej na starszą niż jest w rzeczywistości.

Wykonaj zarys białą kredką

Dawno minęły czasy, kiedy brwi były dosłownie „przycinane” na twarzy korektorem. Jednak sztuczka z kredką dalej istnieje.

Nawiasem mówiąc, białej kredki można bezpiecznie używać jako gumki. Na przykład, jeśli wyjdziesz poza kontur, łatwo zamaskować nieudane linie.

Utrwal brwi specjalnym żelem

W ciągu dnia elastyczne włoski puszą się, a kształt brwi przestaje być wyraźny. Aby je bezpiecznie utrwalić do wieczora, wizażystka zaleca użycie specjalnego żelu, który utrwala włoski na brwiach.

Zachowaj równowagę kolorów w projekcie brwi

Obecny makijaż zmusza nas do pomalowania brwi w balansie kolorystycznym.

Postępuj zgodnie z tą prostą zasadą, a Twoja twarz zawsze będzie wyglądać pięknie. Nie zapomnij też o właściwym doborze kredki: brwi będą wyglądać naturalnie, jeśli użyjesz odcienia o 1-2 tony ciemniejszego niż Twój kolor włosów. Również w kolorze nie powinien być widoczny wyraźny odcień czerwieni, żółci czy pomarańczy. Lepiej jest dawać pierwszeństwo kosmetykom o zimnym odcieniu.

Równowaga kształtu i koloru to klucz do pięknego makijażu, który podkreśli Twoje naturalne piękno. Gorąco polecamy wypróbowanie przepisu na piękne brwi autorstwa Jeanne Saint-Jacque.