Pewien mężczyzna znalazł innowacyjną metodę produkcji ekologicznego miodu w domowych warunkach

 

Pszczoły to jedne z najciężej pracujących małych stworzeń na planecie. Zapylanie zapewnia roślinne źródła pożywienia dla ludzi i innych żywych stworzeń. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania naszego ekosystemu, zachowania różnorodności biologicznej planety i zapewnienia wystarczających dostaw żywności.

Ale jak donoszą entomolodzy, zaniepokojeni rolnicy i ogrodnicy, ule i populacje dzikich gatunków pszczół szybko się kurczą. Wynika to z wielu czynników, do których należą:

1. złe praktyki rolnicze, takie jak stosowanie pestycydów;

2. zmiana klimatu;

3. inne stresory środowiskowe, takie jak ograniczony dostęp do źródeł wody i składników odżywczych;

4. liczne choroby;

5. promieniowanie elektromagnetyczne.

Podczas gdy pszczelarze i działacze na rzecz ochrony przyrody desperacko próbują walczyć z wyginięciem pszczół, pewien mężczyzna znalazł sposób, aby zwykli ludzie mogli przyczynić się do wysiłków na całym świecie. W szczególności podzielił się swoim prostym projektem ula, który nawet osoby o minimalnych umiejętnościach zawodowych mogą stworzyć, aby przyciągnąć pszczoły, zwiększyć ich populację i czerpać korzyści z ich pracy — świeżego domowego miodu. O dziwo, nawet mieszkańcy miast mogą trzymać to na swoich balkonach lub dachach, aby przyczynić się do ochrony pszczół, a tym samym kruchej przyszłości ekosystemu planety.

Więc co dokładnie zrobił? Kupił gotowy zestaw dna ula, nieco go zmodyfikował i zbudował resztę ula ze sklejki. Najmądrzejszą częścią jego projektu jest sposób, w jaki stworzył wierzch swojego ula. Zrobił w nim dziury, włożył do nich słoje ze szkła.

Te słoiki dobrze sprawdzają się w ratowaniu pszczół i dostarczaniu świeżego organicznego miodu. Aby zebrać pierwszą partię, po prostu odkręć słoiki i ciesz się pysznością. Pszczoły będą rozmnażać się w głównej części ula i pracować nad zapylaniem roślin we wszystkich otaczających go obszarach.

To jeden z pozytywnych przykładów pokazujących, że pojedynczy człowiek może przyczynić się do ochrony środowiska. Po prostu rób codziennie coś, co ma znaczenie. Dziel się swoją wiedzą i pasją, a możesz być człowiekiem czynu i mieć wielki wpływ na innych ludzi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!