Pasta do zębów: 8 niezwykłych zastosowań, które Cię zaskoczą!

Pasta do zębów służy nie tylko do higieny jamy ustnej. Może mieć też bardziej praktyczne zastosowanie. Dlatego warto pamiętać o 8 sposobach, które mogą Cię zaskoczyć.

Eliminuje nieprzyjemne zapachy z kuchni

Jeśli nałożysz trochę pasty na gąbkę do mycia naczyń, możesz odświeżyć różne pojemniki i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Pasta będzie doskonałym rozwiązaniem dla:
– butelek dla niemowląt;
– termosów;
– czajników.
Możesz także użyć pasty do zębów, aby pozbyć się silnych zapachów. Prosty przykład: po pokrojeniu ryby smak i zapach pozostaje na desce do krojenia. Za pomocą pasty do zębów możesz szybko się go pozbyć.

Czyszczenie luster

Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego produktu do czyszczenia luster, warto użyć pasty do zębów. Jak to zrobić? Pastę do zębów nakłada się na powierzchnię i dobrze wyciera zwykłą gąbką. Tą metodą można również czyścić szklanki i inne szklane powierzchnie.

Ukąszenia owadów

Użądlenia owadów mogą powodować dyskomfort. Istnieje prosta sztuczka, aby pozbyć się tego dyskomfortu: nałóż niewielką ilość pasty do zębów na dotknięty obszar i pozostaw na kilka godzin.

Ta metoda pozwala ograniczyć występowanie ukąszeń owadów. Może być również stosowana w celu zapobiegania drobnym podrażnieniom.

W tym celu zaleca się stosowanie past do zębów na bazie mentolu. Chłodzi skórę i łagodzi dyskomfort.

Czyszczenie żelazka

Z biegiem czasu na spodzie żelazka pojawia się brud, którego nie można usunąć zwykłymi metodami. W takim przypadku możesz użyć następującej techniki. Pastę do zębów nakłada się na zimne żelazko, a następnie należy wyczyścić powierzchnię czystą szmatką.

Następnie musisz wyprasować mokry ręcznik żelazkiem. Jeśli po czyszczeniu pozostaną jakieś zanieczyszczenia, procedurę można powtórzyć jeszcze raz.

Drobne rysy

Aby usunąć małe rysy, możesz użyć pasty zawierającej cząstki ścierne. Wystarczy nałożyć pastę na powierzchnię i kolistymi ruchami usunąć drobne rysy. Metoda okazała się skuteczna w renowacji szkła czy różnych sprzętów AGD.

Smugi

Aby pozbyć się plam z mydła na różnych powierzchniach, musisz użyć chemii gospodarczej. Dlaczego nie zdecydować się na zwykłą pastę do zębów?

Do czyszczenia nie zaleca się stosowania pasty z substancjami ściernymi. Chodzi o to, że mogą pozostawiać drobne rysy na powierzchniach.

Czyszczenie srebra

Srebro z czasem zaczyna tracić swój wygląd, a na powierzchni pojawiają się ciemne plamy. Za pomocą pasty do zębów możesz odnowić wszelkie srebrne akcesoria i narzędzia. Wystarczy nałożyć pastę na 1 minutę, następnie wziąć ściereczkę z mikrofibry i dobrze wypolerować przedmiot. Procedurę można powtórzyć kilka razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Czyszczenie białych butów

Jeśli masz białe buty, z pewnością zauważyłaś, że z biegiem czasu zaczynają pojawiać się na nich drobne rysy i ciemne plamy. Pasta do zębów jest świetna do pozbycia się tych plam. Najpierw należy ją nałożyć na podeszwę na około 10 minut, a następnie wyczyścić pędzlem.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!