Pamiętaj o tych 5 wskazówkach, a zlew w łazience będzie lśnić jak nowy!

Wysoka wilgotność i niewłaściwa pielęgnacja to główne powody, dla których w łazience pojawia się pleśń. A jeśli płytki są łatwe w utrzymaniu, to przerwy między nimi są dużym problemem. Z biegiem czasu żółkną i przybierają nieestetyczny wygląd. Ale kiedy zmienią kolor na żółty, nie spiesz się z zakupem komercyjnych detergentów. Do ich czyszczenia nie potrzebujesz drogich rozwiązań. Wszystkie można znaleźć w łazience i kuchni.

Wyczyść wybielaczem

Jeśli plamy są trudne do usunięcia, możesz użyć najprostszego wybielacza. Ale będziesz musiała rozcieńczyć go wodą i upewnić się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane. Rozpuść 5 łyżek wybielacza w jednym litrze wody i wlej gotowy roztwór do butelki z rozpylaczem. Następnie nałóż roztwór na płytki i przetrzyj szczoteczką do zębów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się noszenie maski i rękawic.

Wyczyść amoniakiem

Aby przywrócić połysk płytkom i usunąć ślady tłuszczu i pleśni z płytek, możesz użyć amoniaku. Wlej jedną łyżkę amoniaku do dwóch litrów wody, dobrze wymieszaj, a następnie wlej płyn do butelki ze spryskiwaczem. Nałóż roztwór na płytki i między nimi odczekaj 15 minut, następnie przetrzyj płytki miękką stroną gąbki, a fugi twardą stroną. Aby uniknąć podrażnienia skóry, używaj rękawiczek.

Wyczyść wodą utlenioną

Nadtlenek wodoru jest skuteczny przeciwko bakteriom i grzybom, ale może również działać jako środek wybielający. Zmieszaj jedną część wody utlenionej z dwiema częściami wody i użyj tego połączenia, szczególnie tam, gdzie nagromadziła się pleśń. Aby przywrócić im naturalny kolor, wlej miksturę do szklanki i namocz szczoteczkę do zębów w roztworze (od czasu do czasu). Następnie oczyść płytki szczoteczką.

Wyczyść sodą oczyszczoną

Aby to zrobić, potrzebujesz tylko wody, szczoteczki do zębów i sody oczyszczonej. Wymieszaj 100 ml wody ze 100 gramami sody oczyszczonej, aż uzyskasz kremowy, jednorodny, kremopodobny roztwór i nałóż mieszaninę na płytki. Pozostaw roztwór na 10 minut, a następnie wyszoruj płytki szczoteczką do zębów, aż będą całkowicie czyste.

Wyczyść sokiem z cytryny

Do przygotowania tego roztworu potrzebujesz pół szklanki sody oczyszczonej, 100 mililitrów soku z cytryny, łyżeczkę pasty do zębów i łyżkę musztardy. Wymieszaj wszystkie składniki i rozpuść je w litrze ciepłej wody. W tym roztworze nasączyć gąbkę i oczyścić nią płytki. Aby zwiększyć wydajność, przetrzyj połączenia wilgotną szmatką.