Oto jak rozpoznać, które jajka pochodzą od zdrowej kury

JAK ROZPOZNAĆ DOBRE JAJKA

Chociaż do niedawna uważano, że cholesterol dostaje się do organizmu podczas spożywania jaj, statystyki pokazują, że prawie każdy Polak spożywa średnio 267 jaj rocznie. Ponadto jaja zawierają również znaczne ilości białka i witamin.

Pomyśl o tym, ponieważ prawdziwy kurczak pojawia się z jajka, żywy, zdrowy, biegający i piszczący. Tak, ale nie z każdego jajka może urodzić się kurczak? Nie sądzę, że coś może wyjść z jajek z supermarketu.

Wysokiej jakości jajka mogą przynieść wiele pożytku naszemu organizmowi. Zobacz na ekranie wyświetlimy listę składników odżywczych. Ale czy wszystkie jajka są jednakowo dobre i jak je odróżnić? Obejrzyj do końca, a dowiesz się wszystkiego.

Witamina A: 6% zalecanej dziennej porcji (RDA)

Kwas foliowy: 5% RDN

Witamina B5: 7% RDN

Witamina B12: 9% RDN

Fosfor: 9% RDN

Krzem: 22% RDN

Cholina, składnik odżywczy, który pomaga w budowaniu komórek

Luteina i zeaksantyna, które pomagają zatrzymać procesy zwyrodnieniowe oczu

  • Zawiera także witaminy A, D, E, K, B6, wapń i cynk, 6 g białka (ze wszystkimi niezbędnymi aminokwasami) i 5 g zdrowych tłuszczów.

Ogólnie rzecz biorąc, spożywane przez nas produkty mają bezpośredni wpływ na nasze ciało, zdrowie i dobre samopoczucie. W ostatnich latach ludzie coraz bardziej martwią się jakością produktów na półkach sklepowych. Na przykład zakaz produktów GMO jest wynikiem tej troski. Niebezpieczeństwo leży jednak nie tylko w żywności zmodyfikowanej genetycznie, ale także w technologicznych i przemysłowych warunkach produkcji żywności.

Aby prawidłowo jeść, musimy znać pochodzenie żywności na naszym stole. Jaja kurze są szeroko rozpowszechnionym i poszukiwanym produktem na całym świecie, który ludzie jedzą codziennie. Mogą wyglądać tak samo i mieć podobny smak, ale istnieje duża różnica między wiejskimi jajkami a jajami z supermarketu.

Które jajka są zdrowsze i jak możemy dowiedzieć się o ich pochodzeniu?

Oto trzy opakowania ze świeżymi jajami, które zostały zakupione w zupełnie innych miejscach.

– Pierwsze zakupiono bezpośrednio od rolnika – przedsiębiorcy zajmującego się hodowlą kur niosek na własnej małej hodowli;

– drugi na rynku od starszej kobiety, która twierdzi, że kury są hodowane na podwórku i jedzą naturalną żywność;

– Trzeci na półce w supermarkecie.

Najpierw bierzemy jajko z farmy, rozbijamy je na patelnię. Jajko wygląda dobrze, bez nieprzyjemnego zapachu, żółtko jest jednolite i bardzo apetyczne.

Następnie na patelnię wbijamy jajko zakupione od starszej kobiety.

Na koniec jajko zakupione w supermarkecie. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, jajko wygląda całkiem dobrze. Ale wszystkie trzy jajka różnią się kolorem żółtka.

Musisz pamiętać, że pomimo podobieństwa pierwsze jajko jest znacznie zdrowsze niż pozostałe dwa. Zwróć uwagę na kolor żółtka, jajko z dużej fermy będzie miało jaśniejszy pomarańczowy kolor.

Zwykle ciemnopomarańczowy kolor wskazuje, że jajko jest bardzo zdrowe. Jajka z małych gospodarstw są bogate w witaminy i składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe, witaminy A i E. Takie gospodarstwa oferują znacznie lepsze warunki dla kur niż duże gospodarstwa. Wygląda na to, że babcia mówiąc kolokwialnie owinęła nas wokół palca, ponieważ zwykle jajka mają ciemniejsze żółtko niż inne.

To wszystko na dzisiaj. Teraz będziesz wiedział, które jajka kupić, aby uzyskać pełne składniki odżywcze. Napisz w komentarzach, jakie jajka kupujesz. Życzę Ci dużo zdrowia!

Leave a Reply