Oto dlaczego niektóre kobiety wyglądają młodziej niż inne: 2 wskazówki, które mogą Cię odmłodzić!

Będąc fryzjerką od ponad 15 lat zauważyłam, że wizerunek kobiety zależy od kilku czynników: kondycji skóry, wagi, stylu życia, stylu ubierania się, mentalności i oczywiście fryzury.

Ale dzisiaj porozmawiamy o dwóch ostatnich, ponieważ wiele kobiet je ignoruje. Z tego powodu mamy 50-letnie kobiety, które wyglądają młodo i stylowo oraz kobiety w tym samym wieku, które wyglądają jak babcie. Jaka jest różnica między nimi?

1. Fryzura

Przede wszystkim chodzi o fryzurę. Fryzura nadaje ton całemu strojowi. Bez wypielęgnowanych i ułożonych włosów na próżno ubierałaś się delikatnie.

Włosy (fryzura, kolor) odgrywają kluczową rolę w percepcji twarzy. Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, zacznij od zmiany fryzury, ponieważ duże zmiany zaczynają się od włosów. Prawdopodobnie zauważyłeś to na własnej skórze lub na swoich dziewczynach. Nowa fryzura może całkowicie odmienić twarz kobiety.

Z wiekiem nasze ciało się zmienia. Cierpi nawet kształt twarzy. Zwykle kontur twarzy zanika, a dolna część twarzy staje się wizualnie cięższa. Powieki, policzki i podbródek opadają, a żuchwa staje się masywna. W końcu wyglądasz starzej.

Wszystkie te naturalne, ale nieprzyjemne zmiany można rozcieńczyć fryzurą. Dlatego nie wahaj się skonsultować ze stylistą. Sekret młodości kryje się w fryzurze.

2. Mentalność

Po drugie, wiele zależy od mentalności. Wesołe i uśmiechnięte kobiety wyglądają lepiej. Uśmiech niweluje niektóre zmarszczki, które sprawiają, że się starzejemy, zwłaszcza te w kącikach ust i nosowo-łzowych. W rzeczywistości ponurzy ludzie nieuchronnie wyglądają na starszych.

Badanie przeprowadzone w 2011 roku wykazało, że kiedy się uśmiechają, ludzie wyglądają młodziej niż w rzeczywistości. W eksperymencie grupa respondentów musiała ocenić wiek różnych osób.

Zdjęcia zostały pomieszane tak, że ta sama osoba pojawiła się na zdjęciach dwa razy, raz z radosnym wyrazem twarzy, a raz z neutralnym, nudnym wyrazem twarzy. Naukowcy odkryli, że wiek uśmiechniętych twarzy był niedoszacowany średnio o 2 lata.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?