Oto 7 nawyków, które sprawiają, że przedwcześnie się starzejesz

SZKODLIWE NAWYKI PRZYSPIESZAJĄCE STAROŚĆ

Nikt nie może uciec od starości, to fakt! Zgadzam się – nieprzyjemne jest przedwczesne starzenie się, a jeszcze gorzej, gdy sami temu dopomagamy. Chociaż wszyscy chcemy, tak długo jak to możliwe, pozostać młodzi i próbować znaleźć różne sposoby odmładzania, zapominamy, że wszystko jest w naszych rękach. Są też bezpłatne metody, które mogą pomóc w opóźnieniu starzenia się, wystarczy zrezygnować z niektórych nawyków. Dzisiaj wymienimy 7 najbardziej szkodliwych nawyków, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się.

  1. Brak snu. Wiele kobiet cierpi z tego powodu. Naukowcy z całego świata doszli do wniosku, że sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z zalecanych 8 godzin snu. Pamiętaj, że niektóre prace domowe mogą poczekać, ale twoje ciało nie – wymaga odpoczynku.
  2. Stres. To kolejny nieunikniony element powodujący przedwczesne starzenie. Kiedy masz ciężką pracę i nieprzewidywalnego szefa, nasze ciało cierpi. Staraj się nie poddawać zbytnio temu, co dzieje się wokół ciebie. Skutecznym sposobem na pozbycie się stresu jest joga. Wypróbuj, a nauczysz się relaksować.
  3. Złe nawyki. Palenie wpływa przede wszystkim na nasze płuca i nerki. Rzucenie palenia lub kontynuowanie palenia jest oczywiście twoim wyborem, ale powinieneś wiedzieć, że ten nawyk zdecydowanie przyczynia się do starzenia. Palenie wpływa na krążenie krwi, co wpływa na skórę, zmniejszając jej elastyczność.
  4. Nadmierne spożycie alkoholu. Kieliszek wina na romantycznej kolacji lub lampka szampana w Sylwestra jest mile widziany, ale kiedy zaczniesz nadużywać alkoholu, ucierpi nie tylko twój wygląd, ale także zdrowie. Bądź bardzo ostrożna! Alkohol niszczy przeciwutleniacze w skórze i odwadnia ją, co przyczynia się do powstawania zmarszczek.
  5. Sedentaryzm. To kolejny współczesny problem – spędzamy za dużo czasu siedząc przy komputerze. W rezultacie mamy choroby pleców, szyi. W ten sposób ciało „zużywa się” szybciej, a choroby, które zwykle pojawiają się u osób w wieku 60 lat, atakują 30-latków. Aby uniknąć takich konsekwencji, rób jak najwięcej przerw przy komputerze i uprawiaj sport.
  6. Niewłaściwe odżywianie. Hot dog i tania kawa wydają się smacznym i szybkim rozwiązaniem, gdy jesteś bardzo zajęta. W rezultacie taka dieta prowadzi do problemów trawiennych, a brak składników odżywczych wpływa na stan skóry, włosów i zębów. Najlepiej zabrać ze sobą domowe jedzenie. Ponadto cukier jest także wrogiem twojej skóry. Nadmierne spożywanie słodkiej żywności może prowadzić do glikacji, procesu, w którym cząsteczki cukru łączą się z kolagenem, niszczą ich strukturę, powodując zmarszczki.
  7. Opalanie. Może również zaszkodzić skórze. Unikaj oparzeń i nadmiernego nasłonecznienia. Marzenie o zostaniu “czekoladką” nie jest zgodne z pragnieniem młodego wyglądu! Ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe prowadzi do powstawania wolnych rodników, które niszczą kolagen, elastynę i samą skórę. Nie zapomnij również o okularach. Ich użycie zminimalizuje ryzyko zmarszczek na twarzy.

To wszystko. Mam nadzieję, że masz odwagę porzucić te złe nawyki, które szkodzą nie tylko skórze, ale także Twojemu zdrowiu. 

Leave a Reply