Oto 7 najczęstszych niedociągnięć, które popełniamy podczas kąpieli pod prysznicem

Co może być skomplikowanego w kąpieli pod prysznicem? Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego: tutaj jest woda, tu pieni się mydło, a następnie spłukujesz się i to wszystko. Ale życie pokazało nam tyle razy, że często popełniamy błędy w najprostszych rzeczach.

Oto 7 najczęstszych niedociągnięć, które popełniamy podczas kąpieli pod prysznicem. 

Włączasz gorącą wodę.

Gorący prysznic może cię zrelaksować wieczorem i ogrzać rano. Ale pamięta, że woda pod prysznicem nigdy nie powinna być za gorąca. Prysznic powinien być ciepły. Zbyt gorąca woda wysusza skórę i pozbawia ją wilgoci. Jeśli chcesz się ogrzać, odczekaj minutę pod gorącą wodą, a następnie obniż temperaturę.

Nie musisz polewać ciała wodą przed nałożeniem żelu.

Po wybraniu temperatury wody zacznij się myć. Żele doskonale sprawdzają się bez uprzedniego namoczenia skóry – wystarczy zwilżyć gąbkę. Tę zasadę można również stosować podczas mycia włosów. Nie musisz moczyć włosów przed nałożeniem szamponu, pozwoli to na użycie mniejszej jego ilości. Ciepłe otoczenie otwiera mieszki włosowe i umożliwia bardziej wydajne działanie szamponu.

Nie używaj gąbki Loofah.

Naturalna gąbka może być niebezpieczna. Naukowcy odkryli, że po wielokrotnym użyciu martwe komórki pozostają na gąbce luffa, które ją zanieczyszczają. Ponadto taka gąbka przechowywana w łazience jest doskonałym podłożem do wzrostu bakterii. Lepiej więc wybrać syntetyczną gąbkę, którą wymienisz co 2-3 miesiące. 

Nie szoruj zbyt mocno ciała gąbką. 

Tylko brudne części ciała lub obficie pocące się – pachy i okolice intymne powinny być dokładnie umyte. Jeśli regularnie szorujesz całe ciało myjką, skóra staje się sucha. Najlepiej jest także myć mydłem lub żelem ale bez aromatycznych zapachów.

Nie zapomnij o higienie stóp.

Często, biorąc prysznic, zapominamy o stopach. Z tego powodu możesz znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji, łapiąc grzybicę lub infekcję bakteryjną na stopach. Eksperci zalecają używanie mydła i bardzo dokładne codzienne mycie stóp, a następnie dobre wytarcie ręcznikiem.

Zastosuj balsam ​​do ciała natychmiast po prysznicu.

Przyzwyczajona jesteś do nakładania kremu nawilżającego natychmiast po wytarciu się ręcznikiem? Taki krem ​​można stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu, ale nie codziennie.

Zbyt długo stoisz pod prysznicem.

Jeśli lubisz stać  pod gorącą wodą, Twoja skóra może cierpieć, ponieważ jej naturalne sebum jest zmywane. Czas spędzony pod prysznicem nie powinien przekraczać 10 minut. Jeśli chcesz się częściej myć (po wizycie w hali sportowej lub energicznym joggingu), weź prysznic, ale nie używaj wysuszającego mydła. 

Leave a Reply