Oszukują nas: 5 dań w kawiarni, których żaden kucharz nie zamówi

Nie wiadomo, czym właściwie żywimy się w kawiarniach i restauracjach. Nie możemy udać się do każdego szefa kuchni w kuchni, sprawdzić stan produktów i obserwować proces. Dlatego jedynym sposobem na zabezpieczenie się jest odmowa zamówienia niektórych potraw. Przygotowaliśmy listę dań, których nie powinieneś wybierać.

1. Smażony stek dobrze wysmażony (well done)

Dobrze wysmażony stek to powód, aby pozbyć się najbardziej niepozornych kawałków mięsa, które nie nadają się do innych dań.

“Nigdy nie zamawiaj dobrze wysmażonego steku. Gwarantuję, że szef kuchni wybierze najstarsze, najbrzydsze mięso ”- dzieli się użytkownik Reddit.

„Zazwyczaj do tych zamówień używa się najcieńszych lub najtwardszych kawałków mięsa. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze zrobione steki cieszą się mniejszą uwagą ”- mówi James Brishione, dyrektor ds. Badań Kulinarnych w Instytucie Edukacji Kulinarnej.

2. Dania poza sezonem

„Chcąc zamówić tort truskawkowy zimą, a latem deser z persymonką, bądź przygotowany na to, że danie przygotowywane jest z produktów mrożonych. Jeśli menu zmienia się w zależności od pory roku, oznacza to, że jesz w poważnym miejscu – mówi Giorgio Masconi, szef kuchni mediolańskiej restauracji.

3. Carpaccio z surowego mięsa

Carpaccio to bardzo ryzykowne danie, którego nie można zamówić w każdej restauracji. To kawałek surowego, lekko zamrożonego mięsa. Dlatego lepiej zamówić carpaccio w restauracjach serwujących steki, do których regularnie przywozi się świeże kawałki mięsa.

„Zaklinam cię: nie jedz carpaccio z surowego mięsa w prowincjonalnych miastach. To niebezpieczne i po prostu bez smaku (zanim sam poznałem tę prawdę, miałem czas na objadanie się lodem i polietylenem) ”- blogerka kulinarna Katerina dzieli się swoim doświadczeniem.

4. Danie dnia

Zwykle jest oferowany przez samego kelnera lub jest osobno wyróżniony w menu. Aby jak najszybciej sprzedać danie, dają zniżkę lub dodają jakąś promocję. To prawda, że ​​nie wszystkie placówki okazują taką hojność.

„Niektóre restauracje serwują danie dnia, wykorzystując to, co ma się zepsuć lub czego próbują się jak najszybciej pozbyć” – mówi szef kuchni Alberto Morreale.

5. Sashimi

Wieczorem unikaj sashimi i innych owoców morza. Często są to resztki, które nie dotarły do ​​innych potraw. W rzeczywistości kucharze nie zamawiają ryb w poniedziałek, gdyż większość restauracji ostatnią partię otrzymuje w piątek, a kolejna dostawa odbywa się w poniedziałek lub wtorek. Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że zjesz ryby drugiej jakości.

Czytaj więcej: Wilgoć na oknach – jak pozbyć się problemów z kondensacją