Oprócz odzieży: 12 sztuk odzieży, które można prać w pralce

CO MOŻNA PRAĆ W PRALCE

Nie pierz w pralce butów sportowych ani poduszek z piór! Słyszałaś o tym wiele razy i prawdopodobnie ściśle przestrzegasz tych zasad. Ale jak zareagujesz, jeśli powiem, że pralka może być uniwersalna, jeśli znasz kilka tajemnic? Na przykład można prać silikonowe przybory kuchenne lub klocki LEGO. Na pewno będziesz argumentować, że pranie w pralce, czegoś innego niż ubrania, jest niebezpieczne. Ale nie martw się, sprawdziliśmy! Czy jesteś gotowa na łatwiejsze życie? Nigdy więcej marnowania czasu na mycie ręczne tych rzeczy.

 1. Sprzęt sportowy. Oprócz odzieży sportowej w pralce można umieścić ochraniacze na ręce i nogi oraz różne inne akcesoria sportowe. Aby zapobiec uszkodzeniom, zamknij wszystkie elementy złączne. Wybierz delikatny program i wysusz rzeczy z dala od źródła ciepła.
 2. Dywan do jogi. Podobnie jak sprzęt sportowy dywan do jogi można prać przy użyciu trybu delikatnego. Aby szybciej go wysuszyć, możesz owinąć go suchym ręcznikiem, który wchłania wilgoć.
 3. Plecaki i torby na sprzęt sportowy. Możesz prać dowolne torby materiałowe w pralce, nawet z ubraniami tego samego koloru. Najlepiej jest odwrócić torbę na lewą stronę, a jeśli jest na niej plama, najpierw użyj odplamiacza.
 4. Zabawki. Miękkie zabawki można prać w pralce. Oczywiste jest, że wymaga to delikatnego trybu i niskiej temperatury. Możesz również prać klocki Lego, ale tylko w specjalnej torbie.
 5. Opakowania na lunch. Oczywiście idealnie byłoby umyć je w zmywarce, ponieważ lepiej je zdezynfekować. Ale jeśli jej nie masz, nie ma problemu, skorzystaj z pralki.
 6. Torby na zakupy. Jeśli dbasz o środowisko i idziesz na zakupy z siatką, zamiast foliowej reklamówki, wiedz, że torby te można również załadować do pralki. Do dezynfekcji używaj wysokich temperatur podczas prania.
 7. Silikonowe przybory kuchenne. Formy silikonowe lub łopatki można bezpiecznie umieścić w pralce. Użyj ciepłej lub gorącej wody, aby usunąć tłuszcz.
 8. Uchwyty kuchenne. Doskonale piorą się między ręcznikami kuchennymi, oczywiście w wysokich temperaturach.
 9. Materiały czyszczące. Ręczniki, serwetki, gąbki, szczotki, rękawiczki i inne przedmioty, których używasz do czyszczenia, również wymagają prania. Włóż je do pralki, ustaw pożądaną temperaturę i użyj silnego detergentu.
 10. Dywaniki. Maty z łazienki, przedpokoju i toalety można łatwo prać w pralce, jeśli są oczywiście małe. Idealnie byłoby przeczytać zalecenia dotyczące prania tych rzeczy, w przeciwnym razie użyj zimnej wody.
 11. Zasłona do łazienki. Bez względu na materiał, z którego wykonana jest zasłona do łazienki, można ją prać z brudnymi ręcznikami. Jeśli na zasłonie pojawi się pleśń, możesz użyć wybielacza na bazie chloru.
 12. Poduszki. Poduszki wypełnione poliestrem można prać w pralce. Najważniejsze, żeby nie były zbyt duże. Musisz je suszyć na zewnątrz.

Leave a Reply