Opinia stylistów: Błąd stylistyczny, który każda kobieta popełnia po czterdziestce, przez co wygląda na starszą

Lepiej okresowo sprawdzać swoją garderobę, aby zidentyfikować elementy garderoby, które nie są już aktualne, niż nagle stwierdzić, że nie mieścisz się już w swoje ulubione spodnie, ponieważ przez cały ten czas przytyłaś kilka dodatkowych kilogramów lub doszło Ci kilka lat, prawda?
Dlatego w poniższym artykule postanowiliśmy podzielić się z Wami radami stylistek na temat błędów, których powinny unikać panie po 40 roku życia.

Kontynuujemy rubrykę „Błędy mody a wiek” – i po raz kolejny podkreślamy, że problemem (tu paradoks) nie jest do końca wiek. Ty się zmieniasz, zmienia się twój gust, status społeczny, miejsce zamieszkania. Zmienia się też sposób postrzegania tego, co jest dla Ciebie piękne. Ale jednocześnie ważne jest, aby nie zapominać o okresowym odnawianiu garderoby, w przeciwnym razie pozostanie ona w przeszłości i nie będzie już Ci pasować.

Ekspertka od mody, Donna Karan, uważa, że ​​chodzi o brak konsekwencji między ubraniami. Nie, nie masz zakazu noszenia dowolnego stylu lub odcienia, jaki chcesz. Trzeba je tylko lekko przerobić, aby idealnie pasowały do ​​Twojego stylu, statusu i figury.

Donna mówi, że najczęściej kobiety po czterdziestce popełniają błędy w doborze palety kolorów. Nadal możesz naprawić swoje problemy ze stylizacją (w końcu internet jest pełen przykładów mody z różnych stylów). W końcu możesz także wybrać odpowiednie style metodą prób i błędów. Ale kolory Twojej szafy nie są tak dużym problemem jak dopasowanie ubrań. I zwykle klienci Donny popełniają ten sam „kolorowy” błąd. Wybierają zbyt nasycone odcienie, wierząc, że pomogą odmłodzić wygląd.

Nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z kolorowych płaszczy, botków i swetrów – w żadnym wypadku! Ważne jest tylko dostosowanie jasności palety. Zamiast kurzej żółci wybierz, powiedzmy, odcień jasnej cytryny, zamiast szkarłatu – odcień wina lub koralowca, zamiast „nuklearnego” błękitu – na przykład lazur. Twoja garderoba pozostanie więc świeża, dość różnorodna, ale nie krzykliwa.

„Kolor to świetny sposób na rozjaśnienie i odmłodzenie wyglądu, ale łatwo z nim przesadzić” — ostrzega stylistka Jacqui Stafford. Dlaczego ważne jest rozważenie tej porady po 40 roku życia? Z reguły w tym wieku wybieraj już bardziej naturalne odcienie włosów, nie pozwalaj sobie na samoopalacze. Naucz się wykorzystywać naturalne materiały. Podobnie szafa wymaga takiego samego naturalnego podejścia – w tym cały sekret!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!