Olej kokosowy do skóry: Pozbądź się zmarszczek w zaledwie 30 dni!

Wszyscy słyszeliśmy o oleju kokosowym i jego zaletach, a w tym przepisie jest on również głównym składnikiem, ponieważ olej kokosowy ma wiele pozytywnych właściwości, dzięki którym nasza skóra wygląda tak pięknie.

Olej kokosowy – zalety i przeciwwskazania

Wszyscy słyszeliśmy o oleju kokosowym i jego zaletach dla skóry, włosów, ust i innych narządów. Olejek doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry twarzy ze względu na swoje właściwości nawilżające, które zwalczają suchość skóry i utrzymują ją nawilżoną przez długi czas.

Jednocześnie olej kokosowy jest przeciwwskazany dla osób z cerą tłustą, ponieważ może blokować pory skóry tłustej, która charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum.

Olej kokosowy do skóry

Olej kokosowy jest doskonałym lekarstwem na oparzenia słoneczne, leczenie wysypki i jest wspaniałym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Olejek ten ma właściwości przeciwutleniające i ułatwia wchłanianie witaminy E, która jest również silnym przeciwutleniaczem spowalniającym procesy starzenia się skóry.

Poza tym warto wiedzieć, że istnieją 2 rodzaje oleju kokosowego: extra virgin i frakcjonowany. Bądź ostrożny przy zakupie. Ten pierwszy przeszedł mniej zabiegów, dzięki czemu lepiej zachował swoje właściwości oraz skład składników odżywczych i przeciwutleniaczy, co czyni go bardziej odpowiednim dla skóry suchej.

Maska z oleju kokosowego

Wystarczy łyżka olejku i kilka kapsułek witaminy E. Wymieszaj i nałóż maskę na oczyszczoną skórę twarzy. Maska powinna działać przez 15 minut, po czym można ją spłukać. Powtarzaj zabieg dwa razy dziennie przez miesiąc, a wkrótce będziesz mógł czerpać korzyści z tego zabiegu.

Czytaj więcej: Porady stylisty: 10 sposobów na piękny wygląd!

Leave a Reply