Odważna fryzura typu crop: 10 fenomenalnych modeli, którymi możesz się zainspirować

Strzyżenie to bardzo ważny element wizerunku kobiety, który określa jej styl, ale i charakter. Za pomocą fryzury możesz wyróżnić się z tłumu i zabłysnąć zarówno dosłownie, jak i w przenośni.

Crop damski to ultra krótka fryzura. Część ciemieniowa głowy jest bogatsza we włosy. Z drugiej strony kark i skronie mają bardzo krótkie (lub nawet ogolone) włosy. Ta spektakularna fryzura jest odpowiednia dla kobiet po czterdziestce i pięćdziesiątce.

Fryzura Crop

Krótka wersja tej fryzury wygląda oryginalnie. Łączy w sobie teksturowaną grzywkę, grubą część ciemieniową i płynne przejście do krótszych włosów przy skroni i karku.

Fryzura bez grzywki

Ta opcja jest bardzo podobna do pierwszej, ale różni się brakiem grzywki. W przypadku fryzury bez grzywki styliści pozostawiają długość włosów na czubku głowy około 5-7 cm.

Technika wykonywania strzyżenia

Do strzyżenia takiej fryzury potrzebujesz maszynki do strzyżenia i specjalnego cienkiego grzebienia. Jeśli nie masz pewności, czy możesz odtworzyć tę fryzurę samodzielnie w domu, lepiej powierzyć tę sprawę profesjonalistom i udać się do salonu.

Jak uzyskać taką fryzurę?

1. Część włosów do obcięcia jest z grubsza oddzielona za pomocą linii

2. Następnie tył i boki należy przyciąć lub ogolić maszynką z krótką dyszą.

3. Za pomocą brzytwy należy wykonać płynne przejście od dłuższej części włosów do karku.

4. Musisz skupić się na długości włosów w ciemieniowej części głowy.

5. Następnie musisz usunąć pozostałe włosy, oddzielając pasma poziomym przedziałkiem.

6. Obcinamy grzywkę (na życzenie klienta).

7. Pod koniec dolna część głowy i szyi jest ogolona do zera.

Niektóre odważniejsze panie i z bardziej ekstrawaganckim stylem proszą stylistów o dodanie detali do swojej fryzury, np. kompletnie wygolonej kreski na boku głowy. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!