Odpowiedź na jedno z najbardziej nurtujących pytań miłośników herbaty: ile razy można ponownie użyć torebki herbaty?

Niektórzy chcą zaoszczędzić na herbacie i nie wyrzucać torebki zaraz po użyciu, jak zalecają producenci. Powstaje pytanie: czy warto? A ile razy można przygotować herbatę z jednej torebki?

Cóż, technicznie rzecz biorąc, tyle razy, ile chcesz, aż saszetka pęknie. Ale to oczywiście nie ma sensu. Możesz uzyskać z niego napój przypominający herbatę nawet dwukrotnie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją długie herbaty liściaste, które zaleca się parzyć kilka razy – z każdą iteracją nabierają one coraz to nowych smaków.

Ale większość odmian pakowanych w saszetki nie ma takiej pojemności. Powstają z drobnych cząstek liści herbaty – tzw. pyłu herbacianego. W składzie taki miękisz jest identyczny jak zwykła herbata, jednak ze względu na swoją wielkość znacznie szybciej uwalnia smak i aromat.

DLATEGO NIE MA SENSU PRZYGOTOWYWAĆ SASZETKI WIĘCEJ NIŻ 1-2 RAZY: NAPÓJ BĘDZIE PO PROSTU BEZ SMAKU.

W mediach społecznościowych pojawiają się również oskarżenia, że ​​ponowne używanie toreb jest niezdrowe, ponieważ zawierają cząsteczki mikroplastiku. To częściowo prawda, potwierdzają naukowcy z McGill University w Montrealu.

Ale najmniejsze cząsteczki plastiku znajdują się nie tylko w torebkach herbaty, ale także w butelkach z wodą, kosmetykach, oponach samochodowych, tkaninach syntetycznych i nie tylko. A gromadząc się w organizmie, mogą teoretycznie prowadzić do powstawania zakrzepów krwi, a także negatywnie wpływać na układ hormonalny człowieka.

Nie wiadomo, w jakich ilościach ten plastik jest niebezpieczny dla ludzi. Jednak jak dotąd WHO nie uważa, aby jego cząsteczki w wodzie pitnej stanowiły zagrożenie dla zdrowia. Naukowcy uważają, że człowiek staje się znacznie bardziej “chory” poprzez wdychanie kurzu domowego.

Mówi się też czasem, że w zużytej torebce po herbacie zaczynają namnażać się wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby. Ale dotyczy to również naparu z herbaty. Spróbuj zostawić liście herbaty na kilka dni, zwłaszcza w czasie upałów, a staną się kwaśne. Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz poważnie zatruta takim napojem. Ale całkiem możliwe jest uzyskanie zaburzenia jelitowego.

Jeśli nadal zdecydujesz się zachować zużytą torebkę herbaty na jutro, najlepiej połóż ją na talerzu i zostaw w lodówce.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!