Odpowiednie fryzury dla pełniejszych kobiet: jakie modele i kolory wybrać, aby się wyróżnić?

Omówmy niuanse, które kobiety po 40 roku życia powinny wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich fryzur z koloryzacją.

W wieku dorosłym jakość włosów pogarsza się, twarz staje się bardziej wydatna, dlatego dla większości kobiet przychodzi czas, kiedy chcą zmienić fryzurę, aby zrównoważyć wiek. Zmiany związane, wizualnie napinają twarz i tak dalej.

Zalecenia:

Odrzuć masywne fryzury

Na przykład klasyczne „carre” (ta fryzura obejmuje proste grzywki) aż do podbródka. Nie oznacza to, że musisz z niej całkowicie zrezygnować. Poproś fryzjerkę, aby zmodyfikowała tę fryzurę, zrobiła przedziałek i pozostawiła długość poniżej brody.

Musisz też zrezygnować z grubych i ciężkich włosów w okolicach twarzy

Postaraj się nadać fryzurze lekkość, objętość i dynamikę.

Powinnaś wybierać naturalne i delikatne kolory

Przy wyborze strzyżenia ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój styl życia i to, ile czasu chcesz poświęcić na codzienne uczesanie.

Wiele z nas prowadzi energiczny tryb życia, dlatego większość kobiet preferuje krótkie fryzury. Doskonałymi opcjami w naszym przypadku są kształty z zaakcentowaną objętością w okolicy czołowo-ciemieniowej: pixie, warstwowy bob, kaskadowe fryzury i tak dalej.

Ważne jest, aby nie obcinać włosów w okolicy kości ciemieniowej i czołowej, aby było coś, co tworzy harmonijne proporcje z twarzą. Takie opcje nie wymagają dużo czasu na układanie.

Farbowanie włosów

Jeśli farbujesz włosy, zaleca się wybranie odcienia włosów jaśniejszego niż naturalny. Z wiekiem skóra staje się bledsza, żółta, szarsza. Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego koloru włosów.

Jeśli nadal będziesz farbować włosy na swój naturalny kolor, istnieje duże ryzyko, że będziesz wyglądać na zmęczoną życiem. Czasami wystarczy zmienić odcień swojego naturalnego koloru na jeden jaśniejszy. Na przykład zmień chłodny blond na cieplejszy blond.

Za pomocą farbowania możesz zawęzić szerszą twarz. Na przykład obszary skroniowe, dolny blok potyliczny można farbować na ciemniejszy kolor, a górną część włosów można farbować o 1-3 odcienie jaśniej. Ważne jest, aby kolory były ze sobą połączone i nie miały dużego kontrastu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!