Odmłodzenie – 11 nawyków, które sprawiają, że starzejesz się szybciej

Pewnie znów pomyślałeś, gdy znów zbliżyłeś się do lustra, że ​​Twój wygląd nie odpowiada Twojemu wiekowi. Jeśli uważasz, że jedzenie, które jesz lub pozycja, w której śpisz, nie ma absolutnie żadnego wpływu na twój wygląd, to głęboko się mylisz.

Teraz powiemy Ci o 11 nawykach, przez które starzejesz się szybciej.

 1. Słodycze

Miłośnicy słodyczy dostarczają dodatkowe kalorie widoczne nie tylko w talii, ale także na twarzy. Czy słyszałeś, co to jest glikacja? Jest to odkładanie cząsteczek cukru w ​​każdej komórce ludzkiego ciała. Z każdym zjedzonym gramem cukru kolor twojej skóry staje się ciemniejszy, a obwódki pod oczami stają się wyraźniejsze.  

 1. Twój sen wynosi mniej niż 5 godzin dziennie

Aby uniknąć pojawienia się cieni  i torebek pod oczami, ciało potrzebuje dobrego odpoczynku. I może to być zapewnione jedynie przez długi i głęboki sen, co najmniej 7-8 godzin dziennie. Jeśli organizm nie otrzyma wystarczająco długiego snu w środku tygodnia pracy, negatywnie wpłynie to na Twój wygląd.

 1. Oglądanie telewizji przez ponad 5-6 godzin dziennie

Naukowcy twierdzą, że osoby uzależnione od telewizji żyją średnio 5 lat krócej.

Telewizja i wiadomości bezpośrednio wpływają na układ nerwowy naszego organizmu.

 1. Twoja praca jest w pozycji siedzącej

Jeśli twoja aktywności polega na tym, że większość dnia spędzasz siedząc, musisz po prostu wstać i robić sobie przerwy. Chodź po schodach przez 15 minut dziennie, to dobre ćwiczenie na krążenie krwi i metabolizm w organizmie.

 1. Zaniedbujesz stosowanie kremu przeciwsłonecznego

Większość roku spędzamy na bezpośrednim wpływie promieni słonecznych, a to, jak wiadomo, nie przynosi korzyści naszej skórze. Światło ultrafioletowe ze słońca niekorzystnie wpływa na skórę w bezpośrednim kontakcie, powodując przedwczesne starzenie się i zmarszczki. Kremy są zalecane zarówno latem, jak i zimą.

 1. Nadużywanie makijażu

Głównym składnikiem każdego podkładu są oleje, które zatykają pory, utrudniają oddychanie skóry i powodują przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto niektóre płyny zawierają alkohol, powodując suchość skóry.

 1. Ignorujesz krem ​​do powiek

Wyjaśnia to fakt, że skóra na twarzy jest często tłusta, ale pod oczami – skóra jest sucha i wrażliwa, i jest najbardziej podatna na zmarszczki.

Używając kremu codziennie do konturów oczu i powiek, możesz ukryć swoje prawdziwe lata. Rzeczywiście, w nawilżających i odżywczych kremach do oczu znajduje się kolagen i elastyna – hormony młodzieńczej skóry.

 1. Czy lubisz spać z twarzą ukrytą w poduszce?

Niewłaściwa pozycja podczas snu może negatywnie wpływać na stan skóry i przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Jeśli lubisz spać na brzuchu, istnieje ryzyko przyspieszonego starzenia się. Kolagen jest wytwarzany w nocy, a jeśli skóra twarzy jest stale przykryta, wówczas traci zdolność do naturalnego powrotu do zdrowia. Idealną pozycją do spania jest pozycja na plecach.

 1. Zbyt wysoka temperatura pomieszczeń

Podczas zimy staramy się utrzymać optymalną temperaturę w domu. Ale przed włączeniem ogrzewania do maksimum zapominamy, że suche powietrze z grzejników znacznie odwadnia skórę. Użyj nawilżacza pokojowego, który jest korzystny nie tylko dla skóry, ale także dla całego ciała.

 1. Przestałeś jeść zdrowe tłuszcze

Aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, jedz więcej ryb. Zawierają zdrowe tłuszcze i aminokwasy, które nie wytworzą dodatkowych kilogramów. Ponadto substancje te znajdują się w dużych ilościach w orzechach włoskich i nasionach.

 1. Większość czasu spędzasz pochylając się

Jeśli podczas pracy cały czas się pochylasz, obciążenie kręgosłupa staje się nieprawidłowe z powodu jego krzywizny. Przyczynia się to do zaburzeń oddychania, trawienia i problemów z narządami układu moczowo-płciowego. Trzymaj plecy prosto!

Bardzo ważne! Aby uzyskać piękny wygląd, dodaj uśmiech i więcej pozytywnych emocji. Uśmiechnij się a zawsze będziesz piękny!

Leave a Reply