Odmładzający kolor włosów: Styliści nazwali idealny odcień dla kobiet 40+

Kolor włosów jest tak samo ważny jak sama fryzura. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet farbuje włosy na jasne kolory.

Blond kolor odmładza twarz, odświeża wizerunek i dobrze rozrzedza niedoskonałości cery. A jednym z najpopularniejszych odcieni jest blorange. Zobaczmy, czym różni się ten kolor i dlaczego jest tak popularny.

Co to jest blorange?

Blorange to delikatna mieszanka blondu i pomarańczy, przypominająca brzoskwiniowy kolor i jest jednym z najbardziej wyrazistych pastelowych tonów. Blorange oferuje bogatą i delikatną paletę odcieni – od prostych tonów po wyrafinowane, wyraziste, ale nie denerwujące odcienie.

Odcień rozjaśnia skórę i jest szczególnie odpowiedni dla kobiet o ciepłym odcieniu skóry. Ale na przykładzie tych dziewczyn zauważamy, że kontrast jest również dobry.

Kto pasuje do koloru blorange?

Według Julii Anderson, czołowej kolorystki Color.Me by Kevin.Murphy, blorange jest mile widziana w dwóch przypadkach:

– Dla kobiet o zimnej karnacji (cera porcelanowa, niebieskie oczy) polecane są delikatne odcienie miedzi z dodatkiem truskawkowego blondu lub perłowego różu.

– dla kobiet o ciepłej karnacji (skóra oliwkowa, piegi, brązowe oczy) brzoskwiniowy odcień i soczyste pomarańczowe tony są dobre. (Patrz oba poniżej).

Jeśli masz ciemne włosy, dobry stylista najpierw potraktuje je środkiem rozjaśniającym, aby przejście było gładsze, w przeciwnym razie naturalny pigment będzie zbyt widoczny, tworząc efekt zabrudzonych włosów.

Zalecamy zwrócenie uwagi na nowoczesne techniki farbowania włosów, zwłaszcza ombre, które tworzą naturalny gradient kolorów i ułatwiają przejście.

Do włosów farbowanych na ten kolor warto zastosować filtry UV i antyoksydanty. Aby pigment nie stracił nasycenia, proponujemy zaopatrzyć się w dobrą odżywkę specjalnie do tego koloru.

Czytaj więcej: Jak pomalować paznokcie do pracy: 30 eleganckich wzorów