Odcienie szminki, które postarzają: najlepiej ich unikać po 45 roku życia

Pomadka to ten element makijażu, który może całkowicie odmienić Twój charakter i nastrój! To niezbędny element w kosmetyczce każdej kobiety. Wystarczy, że zmienisz pomadkę, a Twój dzienny wygląd zmieni się w wieczorowy!

Wybór pomadki powinien zależeć nie tylko od okazji, ale także od wieku kobiety, która chce jej użyć. Niektóre pomadki potrafią podkreślić młodość kobiety, inne optycznie odmłodzić, a jeszcze inne wręcz przeciwnie, dodać wieku! Szczególnie ostrożnie należy podchodzić do doboru pomadki, jeśli masz 45+ i nie chcesz wyglądać starzej.

Jasne odcienie

Odcienie szminki, które są jaśniejsze niż naturalny kolor ust, wyglądają na wyblakłe i sprawiają, że twarz wygląda na matową. A także wizualnie spłaszczają twarz, usta giną na tle twarzy. Jeśli jasny odcień nadal zawiera połysk, często redukuje makijaż i wygląda jak „cześć z 2000 roku”.

Jeśli chcesz wybrać naturalny odcień szminki, wybierz coś ciemniejszego lub jaśniejszego niż naturalny kolor ust.

Odcienie marchwi

Takie jasne odcienie nie tylko wyglądają wyzywająco, ale także wizualnie nadają twarzy żółtawy kolor. Ponadto panie, które zdecydują się na te odcienie, wydają się mieć żółte zęby. Zgadza się, zupełnie niepotrzebne efekty specjalne w makijażu.

Róż

Spośród odcieni różu wybierz te najbardziej naturalne z beżową nutą. Ciemne odcienie zwrócą uwagę na usta i związane z wiekiem zmiany wokół nich. Fioletowo-różowy często wygląda bardzo „fajnie”.

Wybierając pomadkę, musisz sprawdzić, czy pasuje do odcienia Twojej skóry. To główna zasada, o której musimy pamiętać. Panie o ciemniejszej lub opalonej karnacji powinny zdecydować się na pastelowe lub pudrowe odcienie, aby uzyskać perfekcyjny makijaż. Z kolei ciemne odcienie brązu czy kolory bordowe mogą dodać ustom kilku lat i zmniejszyć ich objętość.

Jeśli masz jasną karnację, wybierz brzoskwinię lub miód.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!