Ocet, kawa i 5 innych rzeczy których używamy nieprawidłowo!

Czasami używamy produktów do innych celów, a to niszczy nasze rzeczy. Dziś powiemy Ci, jak uniknąć takich nieporozumień.

1. Ocet

Tak, jest to tani, bardzo skuteczny i trwały środek czyszczący, ale nie warto go wszędzie stosować. Np. parkietu i lakierowanych podłóg drewnianych nie można przetrzeć octem. Kwas octowy eroduje lakier, podłogi matowieją, a blat kuchenny z płyty wiórowej traci kolor.

2. Proszek do prania

Jeśli podczas prania dodasz proszek „na oko”, najprawdopodobniej nie tylko marnujesz pieniądze, ale także psujesz ubrania. Osady mydła pozostają na tkaninach i z czasem ulegają degradacji. Następnym razem, gdy będziesz się mył, przeczytaj instrukcję i dowiedz się, ile proszku faktycznie musisz dodać. Nie wpłynie to na czystość rzeczy.

3. Ręczniki papierowe

Nie wycieraj luster ręcznikami papierowymi. Tarcie może rozbić miękkie włókna papieru i pozostawić kłaczki na szkle. Lepiej przetrzeć lustro ściereczką z mikrofibry. Nawiasem mówiąc, nie ma lepszego środka na mycie okien i luster niż ocet rozcieńczony wodą.

4. Plastikowe pojemniki

Bądź ostrożny. Nie wszystkie pojemniki wielokrotnego użytku, w których można przechowywać żywność w lodówce, nadają się do stosowania w kuchence mikrofalowej. Przed włożeniem pojemnika do kuchenki mikrofalowej spójrz na oznaczenia na dnie pojemnika. Jeszcze lepiej weź ceramiczny lub szklany pojemnik i włóż do niego jedzenie.

5. Chusteczki antybakteryjne

Nie myj nimi monitorów. Dodatki chemiczne mogą uszkodzić ekran, a drobne kropelki produktu mogą dostać się do wnętrza urządzenia. Ważne jest, aby używać specjalnych chusteczek do ekranu.

6. Gąbka do mycia naczyń

Myjemy naczynia tą samą gąbką, wycieramy stół i blat, kuchenkę i zlew, a czasem podłogę. A gąbka leży miesiącami, aż stanie się całkowicie szara i postrzępiona. Należy pamiętać, że na takiej gąbce żyją już miliardy bakterii i raczej nie przynoszą one korzyści. Dlatego regularnie wymieniaj gąbkę.

7. Kawa

Wymuszone przebudzenie jest stresujące dla organizmu i następuje po nim wydzielanie kortyzolu. Jeśli pijesz kawę zaraz po przebudzeniu, kortyzol zneutralizuje działanie kofeiny, a jej skuteczność zmniejszy się kilkakrotnie. Bądź cierpliwy przez 3 godziny, aż poziom kortyzolu wróci do normy.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej