Nowy french – 30 pomysłów na francuski manicure w nowej odsłonie

Współczesny francuski to już nie tylko biała końcówka i neutralny kolor paznokci, ale może przybrać dowolny kształt i kolor, w zależności od Twoich preferencji. Zamiast klasycznych modeli pojawiają się nowe warianty, popularne wśród kobiet w każdym wieku.

Francuski manicure na paznokciach

Historia francuskiego manicure nie zaczęła się we Francji, ale w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70-tych. Założyciel marki ORLY, Jeff Pink, otrzymał zadanie stworzenia stylu manicure, który pasowałby do wszystkich aktorek filmowych, niezależnie od strojów użytych w filmach. Tak narodziła się jedna z najpopularniejszych współczesnych koncepcji paznokci.

Francuski manicure wydaje się mieć nieskończoną ilość wariacji, zaczynając od opcji zbliżonych do klasyki, a kończąc na wariantach ultranowoczesnych, spektakularnych, a nawet ekscentrycznych. Niezależnie od wariacji zasada pozostaje taka sama: podstawa gwoździa jest pomalowana w określonym odcieniu, a końcówka w innym.

Owalne paznokcie przepięknie prezentują się w kwiatowe wzory, kwadratowe można uzupełnić prostymi abstrakcjami, a małe i okrągłe paznokcie idealnie współgrają z minimalistycznym wystrojem.

Cyrkonie i metaliczne odcienie wyglądają wyraziście zarówno na czubkach, jak i na korzeniach. Niezależnie od stylizacji dodadzą Twoim paznokciom świeżości i wyrazistości, a ze względu na kontrast między matowym a błyszczącym manicure zawsze będzie wyglądał świeżo i nowocześnie.

Estetyka manicure francuskiego pozostaje jedną z najbardziej pożądanych. Ten rodzaj wzornictwa nie wychodzi z mody i wygląda drogo i ma wysoki status. Francuski manicure jest dziś niezwykle różnorodny.

Oto jak pozornie prozaiczne połączenie 2 prostych, niemal neutralnych tonów może dokonać prawdziwej rewolucji w świecie mody. Francuski manicure pasuje zarówno do strojów biurowych, jak i casualowych lub wieczorowych.

Czytaj więcej: Jakie kolory włosów odmładzają? – 30 modnych odcieni