Niewiele osób zwraca na to uwagę: mały, ale ważny szczegół nad ustami, który sprawia, że ​​wyglądamy młodziej

Na przestrzeni wieków i w różnych kulturach usta odgrywały zasadniczą rolę w tworzeniu bardziej atrakcyjnego wyglądu twarzy. Pełne usta o dobrze zarysowanych konturach pozostają idealne do podkreślenia młodości i piękna, zwłaszcza na kobiecej twarzy.

Dla kogoś ten obszar nad ustami, który omówimy w tym artykule, będzie małym odkryciem. Wiele kobiet nie zwraca na to uwagi, gdy się starzeją. Mają większą obsesję na punkcie zmarszczek na czole i wokół oczu.

Dziś napiszemy o małym zagłębieniu między górną wargą a nosem

To miejsce jest uważane za połączenie wszystkich części mięśni twarzy, który powstaje w zarodku w 2-3 miesiącu ciąży.

Jeśli proces tworzenia przebiega nieprawidłowo, to na przykład u dzieci powstaje szczelina. Albo dziecko może urodzić się bez dołeczka nad wargą. To zdaniem naukowców i lekarzy świadczy o nadmiernym spożyciu alkoholu przez matkę. Nasz dołek nad wargą ma krawędzie, dwa pionowe paski. Mają też naukową nazwę – kolumny filtracyjne.

Te kolumny są dość ważnymi oznakami młodości, które są rzadko zauważane. Kiedy z wiekiem wygładzają się, nawet po zamaskowaniu zmarszczek, nadal „coś jest nie tak”. Czegoś brakuje w naszej twarzy. Nieświadomie, ze względu na płaskorzeźbę górnej wargi, oceniamy twarz jako związaną z wiekiem.

Dobry przykład. Każdy zwróci uwagę na zmianę fryzury, nawilżoną skórę. Ale korekta kolumn podnosowych odgrywa tutaj również znaczącą rolę w wizualnym odmłodzeniu.

Kolumny podnosowe stają się płaskie wraz z wiekiem w wyniku zwiększonego napięcia mięśni okrężnych i stopniowej utraty kolagenu. Dlatego w kompleksie odmładzającym kosmetolodzy wstrzykują botoks w te okolice i dodają całkiem sporo kwasu hialuronowego.

Istnieją również specjalne urządzenia, które stymulują syntezę kolagenu. Służą one do uwidocznienia kolumn podnosowych. Teraz, po przeczytaniu tego artykułu, z pewnością zwrócisz również uwagę na ten mały, ale bardzo ważny element, który znajduje się nad górną wargą.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!