Niewiele osób o tym wie: 2 szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę podczas konturowania brwi!

W tym artykule porozmawiamy o 2 subtelnościach projektowania brwi, które pomogą Ci wyraźnie poprawić swój wygląd i pomogą wyglądać młodziej.

Marker do konturowania brwi

Wiemy, że wiele z Was woli używać cieni lub kredki do kształtowania brwi. Łatwiej się z nimi pracuje. Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najbardziej odmładzający efekt z regulacji brwi, to radzimy przyjrzeć się bliżej markerom do brwi. Marker z cienkim pędzelkiem jest do tego bardzo wygodny.

Na tym zdjęciu brew jest nieprawidłowo pomalowana ołówkiem. Ma wyraźnie określone krawędzie bez cieniowania. Taka brew nie czyni żadnej kobiety piękniejszą. Dlatego marker jest idealnym wyborem.

Najważniejsza zasada – brak całkowitego malowania brwi

Oznacza to, że nie musisz całkowicie malować całej brwi ołówkiem. Wystarczy wypełnić luki między włosami rysując pojedyncze włoski. A co najważniejsze – skup się na rysowaniu poszczególnych sekcji:

– na górnej części brwi;
– u nasady brwi.

Zaznaczyliśmy te obszary czerwonymi owalami:

Po narysowaniu poszczególnych włosów pamiętaj, aby przeczesać te obszary szczotką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, aby usunąć nadmiar ostrości.

Chcemy też powiedzieć, że modelowanie brwi to zabieg, do którego należy podejść indywidualnie. Dlatego radzimy poważnie potraktować następny punkt i zanim wymodelujesz brwi, upewnij się, że wzięłaś pod uwagę ich kształt. Ważne jest wygięcie dolnej części brwi.

Jak widać na poniższym obrazku, nad pierwszym okiem brew ma minimalne zagięcie, na drugim – znaczne. Dlatego kształtując brwi, upewnij się, że są symetryczne. Więc jeśli masz minimalny łuk, górny punkt łuku i dolny punkt muszą tworzyć pionową linię. A w drugim przypadku punkty muszą tworzyć ukośną linię.

Nie zapomnij o odcieniu, w jakim je malujesz. Nie powinno to być bardzo wyraźne, ponieważ doda wagi i lat Twojemu wyglądowi! Mamy nadzieję, że te wskazówki okazały się pomocne.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!