Niesamowite wskazówki dla kobiet: 7 sposobów na ponowne wykorzystanie starych gąbek kuchennych!

 

Wiele z nas zostało nauczonych przez mamy i babcie, że niczego nie należy wyrzucać. To nie jest zaskakujące. W czasach totalnego niedoboru ludzie używali wszystkiego wielokrotnie. I choć żyjemy teraz w innych czasach, niektóre rady z tamtych czasów można stosować do dziś. Na przykład niedawno nauczyłam się, jak używać starych gąbek w domu.

Ponieważ każda kobieta wie, że gąbki do naczyń zbierają ogromną ilość drobnoustrojów, należy je wymieniać co 7-10 dni. Ale po tym czasie gąbki często zachowują całkiem przyzwoity wygląd. Moja przyjaciółka nigdy nie wyrzuca swoich starych gąbek, ponieważ można je później wykorzystać ponownie. Nigdy bym w to nie uwierzyła!

Gdzie można jeszcze zastosować gąbki kuchenne?

Oczywiście musimy zrozumieć, że obszar wielokrotnego użytku gąbek zależy od stanu, w jakim znajdują się po zakończeniu zalecanej żywotności. Ale nawet wystarczająco zniszczone gąbki można z łatwością ponownie wykorzystać w domu.

Gąbki użyte do sadzenia

Jeśli kiedykolwiek dostawałaś w prezencie kwiaty w pudełkach i koszach, to wiesz, jak wygląda kwiatowa gąbka. W tym celu możesz użyć starej gąbki do naczyń. Ponadto może być stosowana jako drenaż dla roślin domowych. Taki drenaż wystarczy umieścić na dnie doniczki, a następnie podlać roślinę. Gąbka zatrzyma wilgoć, dzięki czemu roślinę można pozostawić na dłużej bez podlewania.

Rozwiązanie do usuwania wilgoci i nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach w lodówce, możesz być pewna, że nie będzie łatwo się go pozbyć. Do tego potrzebna będzie gąbka. Najpierw musisz umyć i całkowicie wysuszyć lodówkę. Wylej sodę na suchą powierzchnię gąbki i wstaw do lodówki. To lekarstwo pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki.

Nadmiar wilgoci w lodówce przyczynia się do szybkiego psucia się żywności. Aby tego uniknąć, możesz użyć starej gąbki do naczyń. Należy ją wsadzić do pojemnika na warzywa i owoce. Gąbka stanie się lekko wilgotna, aby owoce i warzywa nie psuły się tak szybko.

Gąbka, która służy do przechowywania szpilek

Każda kobieta wie, że bezpieczeństwo igły to nie tylko kwestia precyzji, ale także bezpieczeństwa w domu. Stara gąbka do naczyń może ci w tym pomóc. Wystarczy ją wysuszyć, odwrócić miękką stroną do góry i wbić w nią igły. 

Zastępuje mydelniczkę

Ci, którzy używają suchego mydła, mogą z łatwością używać gąbki jako mydelniczki. Gąbka dobrze wchłonie wodę, dzięki czemu mydło nie straci swojego kształtu. Wystarczy położyć gąbkę miękką stroną do góry i ułożyć na niej mydło. Dzięki temu mydło zawsze zachowa swój kształt.

Wsparcie dla delikatnych przedmiotów

Kiedy musisz przenieść lub przetransportować delikatne przedmioty, istnieje niebezpieczeństwo, że coś się zepsuje. Aby temu zapobiec, wazony, szklanki i talerze są zwykle owijane papierem lub specjalną folią. Istnieje jednak sposób na uproszczenie tego procesu. Nadają się do tego stare suche gąbki. Wystarczy ułożyć je między naczyniami, i bezpiecznie będzie można je przetransportować. 

Podczas czyszczenia żaluzji

Jednym z powodów, dla których ludzie czasami odmawiają zainstalowania rolet w swoich oknach, jest to, że są one trudne do czyszczenia. I tutaj z pomocą przyjdą Ci gąbki do naczyń. Wystarczy przymocować jedną lub dwie gąbki do długiego przedmiotu, a następnie wyczyścić przestrzeń między żaluzjami.

Gąbki pomogą usunąć tapetę

Jeśli podczas remontu musisz szybko usunąć tapetę, może ci w tym pomóc stara gąbka. Wsyp trochę proszku do prania do ciepłej wody i tym roztworem zwilż tapetę. Klej zmięknie, a tapeta zacznie się łuszczyć.