Niesamowite: właściciele odnowili tę kuchnię o powierzchni 5 metrów kwadratowych przy skromnym budżecie!

Mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna. To wymaga trochę dokładniejszego planowania. Ten przykład pokazuje, że można zrobić fajny remont kuchni bez dużego budżetu i bez względu na dostępne metry kwadratowe. Zobaczmy, jak to jest możliwe.

Powierzchnia pokoju to zaledwie 5 metrów kwadratowych, ale właścicielom udało się znaleźć niestandardowe rozwiązania dla tak małej przestrzeni. Kuchnia jest jednocześnie funkcjonalna i przestronna.

Zestaw kuchenny ustawiono w jednej linii. Oczywiście trzeba było poświęcić miejsce do pracy, ale sama przestrzeń kuchenna stała się bardziej przestronna.

Pozbyto się całego nadmiaru, żadnych śmieci i dodatkowych przedmiotów! Tylko najpotrzebniejsze meble kuchenne.

W rogu ustawiono część zestawu kuchennego, a obok niego okrągły stół. Okrągły stół ma dwie cechy:

– z jednej strony pozwoli ugościć więcej osób niż kwadratowy stół;
– z drugiej strony nie można go postawić blisko ściany, przez co ten narożnik zostanie zmarnowany.

Ponadto zamiast okrągłego stołu można zdecydować się na rozkładany lub zrobić blat z parapetu. W ten sposób zaoszczędzisz więcej miejsca i racjonalnie je wykorzystasz.

Jeśli masz małą kuchnię, powinnaś bardzo ostrożnie dobrać jej kolor, ale podobnie jak w przypadku przestronnych pomieszczeń, musisz przestrzegać ogólnie przyjętych zasad kompatybilności.

Projektanci zalecają zwrócenie uwagi na jasne i spokojne kolory, które korzystnie wpłyną na ogólną atmosferę w mieszkaniu.

W tym przykładzie zasłona została idealnie połączona z kolorami mebli i ścian. Ty też możesz to zrobić w ten sposób. Po prostu puść wodze fantazji. Nie bój się eksperymentować, tylko w ten sposób zrozumiesz, co jest dobre, a co nie w Twojej kuchni!

I nie zapominaj, że liczy się każdy najmniejszy szczegół. Jeśli z finansowego punktu widzenia nie stać Cię na generalny remont w kuchni, nie stanowi to problemu. Możesz po prostu wymienić kilka drobnych szczegółów, które z pewnością zmienią kuchnie nie do poznania.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!