Niesamowite przemiany: 5 przykładów małych kuchni, które zostały pięknie odnowione

Pięciopiętrowe sowieckie budynki słyną z zwartych, monotonnych układów i małych kuchni, w których ledwo mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty AGD.

A jeśli kilkadziesiąt lat temu ludzie znosili ciasne pokoje, teraz mieszkańcy próbują odnowić swoje mieszkania.
W tym artykule chcemy pokazać kilka przykładów tego, jak ludzie powiększają ciasne kuchnie i tworzą w nich przestronne jadalnie.

Wielkość tej kuchni to tylko 4,5 metra kwadratowego. Jadalnia została przeniesiona do salonu.

Ta kuchnia ma podobny wygląd. Część kuchenna połączona z salonem (ściana została rozebrana). Wśród ciekawych rozwiązań: wszystkie ściany (nawet pod oknem) pokryte są gładkimi białymi płytkami.

Tak wygląda kuchnia, którą pokazywaliśmy nieco powyżej, od strony salonu. Dużo miejsca dzięki przebudowie, biały kolor i zielone rośliny.

Kolejna przytulna kuchnia połączona z salonem. Stara lodówka została zachowana i komponuje się wizualnie z zabudową kuchenną. Za komfort w tym pomieszczeniu odpowiada girlanda, którą można włączyć o dowolnej porze dnia.

Kolejna kuchnia w podobnym stylu. Początkowy rozmiar pokoju to 4,5 metra kwadratowego. Mieszkanie zamieszkuje jedna osoba, stąd skromna część jadalna.

A w tej kuchni przestrzeń przy oknie jest dość interesująca i całkiem wygodna do wykorzystania jako blat lub stół. Zamiast parapetu dostaliśmy małą jadalnię dla jednej osoby. Bardzo wygodne, jeśli mieszkasz sama.

W prawie wszystkich powyższych przykładach wybrano jasne kuchnie. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!