Niesamowite! Jak wyglądają najbogatsze kobiety na świecie?

Kiedy myślimy o bogatych ludziach, wszyscy wyobrażamy sobie eleganckich mężczyzn i kobiety w drogich strojach z mnóstwem biżuterii. Jednak w rzeczywistości osoby te są często całkiem inne. W końcu ci, którzy mają niezliczone bogactwo, nie zawsze afiszują się nim w życiu codziennym. W tym artykule dowiesz się, jak wyglądają najbogatsze kobiety świata i czym się zajmują.

Najbogatsze kobiety świata

Francoise Bettencourt Myers – 73,6 mld dolarów

Ta słynna Francuzka również otrzymała ogromny spadek. Françoise przejęła stery słynnej firmy L’Oréal i obecnie jest aktywnie zaangażowana w zarządzanie i rozwój tego biznesu. Przedsiębiorczyni wydaje również większość swoich osobistych zysków na darowizny dla różnych fundacji. Oczywiście bogactwo pomaga Francoise w podjęciu bardzo nietypowego hobby – uczestnictwie w wyprawach archeologicznych. Kobieta jest mężatką od wielu lat i ma dwójkę dzieci.

Alice Walton – 61,8 mld dolarów

Według Forbesa Alice przez kilka lat zajmowała pozycję najbogatszej kobiety na świecie. Miała szczęście odziedziczyć jedną z największych sieci detalicznych i hurtowych, Walmart.

Pomimo tego, że założyciel firmy, Sam Walton, był osobą bardzo zaangażowaną i nieustannie starał się ulepszać biznes, spadkobierczyni niespecjalnie się tym przejmuje. Zamiast tego robi to cały zespół specjalistów. Sama Alice zarządza fortuną, przekazując miliony na cele charytatywne. Ponadto uważana jest za wielką wielbicielkę sztuki i kocha jazdę konną, niezależnie od sędziwego wieku (73 lata). Nie ma dzieci, więc do tej pory nie wiadomo, kto będzie spadkobiercą jej bogactwa.

Mackenzie Scott (Bezos) – 53 mld dolarów

Czasami niezbyt udane małżeństwo może zakończyć się udanym rozwodem. Mackenzie Scott dokładnie wie, jak to jest. Po zerwaniu 25-letniego małżeństwa z najbogatszym człowiekiem na świecie, Jeffem Bezosem, dostała 25% udziałów w firmie Amazon (szacowanej na 35,6 mld dolarów). Para ma czworo dzieci. Jednak każdy z byłych małżonków znalazł nową miłość. Na przykład Mackenzie ożeniła się po raz drugi z prostym nauczycielem.

Julia Koch – 46,4 mld dolarów

Julia i David Koch byli małżeństwem przez 23 lata. Był znanym inżynierem i odnoszącym sukcesy biznesmenem. Niestety w 2019 roku zmarł mąż. W ten sposób jego żona i dzieci odziedziczyły 42% Koch Industries. Ponieważ przedsiębiorstwo jest uważane za jedno z największych w Stanach Zjednoczonych, roczny zysk tylko powiększa fortunę Julii.

Miriam Adelson – 38,2 mld dolarów

Ta kobieta również stała się bogata dzięki udanemu małżeństwu. Miriam poślubiła amerykańskiego magnata Sheldona Adelsona w 1991 roku. Nie definiuje to jednak jej osobowości. Pomimo ogromnej fortuny kobieta przez wszystkie lata małżeństwa pracowała jako lekarz i naukowiec. Jej prace naukowe są nadal publikowane w wielu czasopismach medycznych. W zeszłym roku zmarł mąż Miriam, pozostawiając do jej dyspozycji cały majątek.

Jacqueline Mars – 31,3 mld dolarów

Jacqueline Mars odziedziczyła część ogromnej firmy Mars Corporation (dokładnie tej firmy, która produkuje słynne batoniki, ale także wiele innych). Była wieloletnią przewodniczącą zarządu spółki. Jednak zaawansowany wiek wpłynął na decyzję o przejściu na emeryturę w wieku 75 lat. Kobieta była dwukrotnie zamężna i obecnie ma troje dzieci.

Yang Huiyan – 29,6 mld dolarów

Yang zajmuje pierwsze miejsce na liście najbogatszych kobiet w Chinach. Kontynuowała działalność przedsiębiorczą za namową ojca, który pierwotnie był prostym rolnikiem i budowniczym. Zapisał Yangowi ponad połowę udziałów w założonej przez siebie firmie budowlanej Country Garden Holdings. Do tej pory firma ta jest uważana za jeden z najbardziej udanych projektów. Kobieta ma dopiero 41 lat i ciągle myśli o rozwoju biznesu. Dlatego można się spodziewać, że w przyszłości jej majątek będzie tylko rósł.

Teraz już wiesz, jak wyglądają najbogatsze kobiety świata. Niewątpliwie każda z nich ma swoją własną historię sukcesu i inne sposoby na wykorzystanie całego tego bogactwa. Ktoś ciężko pracował i osiągnął sukces dzięki własnym wysiłkom. Tymczasem inne kobiety miały szczęście urodzić się w zamożnej rodzinie lub wyjść za mąż z zyskiem.