Niesamowita przemiana: postanowiła wyremontować kuchnię jako wyraz wdzięczności dla swojej babci!

Większość z nas jako spuściznę po epoce sowieckiej urbanistyki otrzymała mieszkania z małymi kuchniami. Często nawet najbardziej potrzebne rzeczy nie mają miejsca w tym pokoju: kuchenka mikrofalowa, robot kuchenny, Thermomix czy ekspess do kawy lub coś innego.

Ale jeśli podejdziesz do tego problemu kreatywnie, nie tylko znajdziesz miejsce na wszystkie sprzęty AGD, ale także będziesz mogła elegancko i pięknie wyposażyć pokój.

W kuchniach o niewielkiej powierzchni wskazane jest zastosowanie sprzętów w zabudowie, dzięki czemu można zyskać przestrzeń, którą można wykorzystać do pracy. Ponadto urządzenia do zabudowy są bardziej kompaktowe niż ich wolnostojące odpowiedniki.

Warto wybierać urządzenia firm o ugruntowanej pozycji, których sprzęt wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością, ale także starannym, ergonomicznym projektem i łatwością obsługi. Pod blatem można zamontować takie sprzęty jak pralka czy zmywarka, małą lodówkę. Kuchenkę mikrofalową można schować w szafce ściennej.

Jeśli chodzi o meble, każdy najmniejszy szczegół musi być dokładnie przemyślany. Taki tradycyjny detal radzieckiego zestawu kuchennego, jak wiszące szafki, optycznie pomniejsza przestrzeń. Można je zastąpić wysokimi i wąskimi szafkami montowanymi w narożnikach.

Współczesny przemysł oferuje wiele stylowych opcji, które można wykorzystać do optymalizacji przestrzeni użytkowej w małej kuchni.

Musisz tylko wybrać model, który najbardziej odpowiada Tobie i Twojej rodzinie. Aby mieć pewność, że podjęłaś słuszną decyzję, najlepiej zwrócić się do projektanta. To z pewnością ci pomoże. Lepiej wydać kilka dodatkowych złotych i upewnić się, że w najbliższym czasie nie przeprowadzisz więcej renowacji. 

Wybór i tak należy do ciebie. Ale cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że nawet 6-metrową kuchnię można zamienić w wygodne i przestronne miejsce dla całej rodziny.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!