Niesamowita metamorfoza mieszkania o powierzchni zaledwie 52 metrów kwadratowych: piękne kolory i super meble

Remonty są prawdopodobnie jedną z najbardziej oczekiwanych i pożądanych zmian w domu. W tym artykule chcemy pokazać przykład remontu mieszkania o powierzchni zaledwie 52 metrów kwadratowych, który wygląda po prostu nieskazitelnie. Zaczynajmy!

Konieczne było przydzielenie miejsca pracy. Została oddzielona od sofy wspornikiem: jest funkcjonalna i nie przeciąża przestrzeni, ponieważ jest pomalowana na kolor ściany.

W kuchni układ mebli jest klasyczny. „Zaoszczędziliśmy nawet na meblach – zostawiliśmy stare dolne szuflady, wymieniono tylko fronty. Nawiasem mówiąc, blat również pozostał ze starej kuchni: wszystkie kolory nowego wnętrza zostały dobrane z uwzględnieniem jego kolorystyki. Elewacje wykonane są z płyt pilśniowych średniej grubości” – opowiada projektant.

W kuchni wiszą trzy obrazy, w tym Arlekin i Kolombina, są to szkice Alexandre Benois do baletu z 1915 roku. „Zdjęcia, które znalazła klientka, były kiepskiej jakości. Więc artysta, którego znaleźliśmy, przerysował je do naszego projektu. Właściwie wokół nich zbudowano całe wnętrze i zestawienia kolorystyczne” – mówi projektantk.

Głównym systemem przechowywania jest szafa w salonie. Ta przestrzeń została zaprojektowana przez klienta.

Całe mieszkanie ma jedną podłogę, z wyjątkiem łazienki – tam są płytki kwarcowo-winylowe. Podłogi jednowarstwowe w całym mieszkaniu zawsze wyglądają korzystnie, zwłaszcza gdy mieszkanie jest małe. Ściany są pomalowane na jasny kolor. 

„Atmosferę tworzy kominek elektryczny. Chociaż początkowo obawiałem się, że może przeciążyć przestrzeń małego salonu. Ale klienci bardzo chcieli kominek. Próbowałem wybrać niezbyt nieporęczną opcję i dopasować ją do kolumny z płyt kartonowo-gipsowych, na której umieszczono telewizor. Pod całą tą konstrukcją udało się też zrobić cokół – razem wygląda to harmonijnie” – mówi projektant.

W sypialni zastosowali wykonany na zamówienie fresk. Sufity nie zostały obniżone – są już niskie. Zostały po prostu otynkowane i pomalowane.

W korytarzu jest szafa. W jednej z komór schowana jest lodówka, dwie pozostałe przeznaczone są na wszelkiego rodzaju potrzeby domowe, jest też schowek na ubrania na wieszaku.

Mieszkanie posiada oddzielną łazienkę i toaletę. W łazience postanowili umieścić kącik prysznicowy i przenieśli umywalkę na przeciwległą ścianę – dzięki temu zwolniło się miejsce na pralkę. W przyszłości właściciel chce też kupić suszarkę i ustawić to wszystko w kolumnie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!