Niesamowita fryzura dla dojrzałych kobiet: 10 zdjęć

Kobiety w wieku 40-50 lat szczególnie dbają o swój wygląd. W tym wieku trzeba więcej czasu poświęcać włosom, które z każdym rokiem stają się coraz cieńsze i słabsze. Dlatego wiele kobiet woli wybierać klasyczne fryzury, które mają na celu zwiększenie objętości. Jedną z takich fryzur jest paź. Dzięki swojemu prostemu kształtowi kobieta może uzyskać bardzo ładny i elegancki wygląd, a paź znacznie odmładza każdą kobietę.

Zalety takiego strzyżenia dla pań w wieku 40-50 lat

Ogólna zasada dla tej fryzury polega na tym, że włosy są strzyżone na całej głowie na jedną długość, a same pasma idealnie dopasowują się do głowy. Pazia wykonuje się na krótkich i średnich włosach, co jest bardzo ważne dla kobiet w wieku 40-50 lat.

Zalety fryzury

– Paź oparty jest na prostym kształcie, co pozwala uprościć proces stylizacji;

– Strzyżenie jest łatwe do dopasowania. Możesz zdecydować się na grzywkę, zapuścić włosy;

– Do tej fryzury nadaje się każdy rodzaj koloryzacji, w tym nowoczesne pomysły;

– Dzięki tej fryzurze kobieta doda swojemu wizerunkowi szczególnego szyku, który odmłodzi ją o kilka lat;

– Tę fryzurę można wykonać zarówno na włosach prostych, jak i falowanych, na włosach grubych lub rzadkich.

Jedynym minusem tej fryzury jest to, że może nie pasować paniom o dużych policzkach. Fryzura jeszcze bardziej je zaakcentuje.

Klasyczny paź

Klasyczna wersja fryzury nabiera wyraźnego kształtu, który należy uzupełnić prostym przedziałkiem i grzywką. Styliści proponują kobietom w wieku 40-50 lat, wybrać proste grzywki aż do brwi. W tej wersji włosy są strzyżone na jedną długość, zaginając w ten sposób końce do wewnątrz. Stylizacja fryzury jest bardzo prosta – za pomocą suszarki do włosów i szczotki musisz ułożyć włosy w kierunku twarzy.

Ta elegancka fryzura ma wiele zalet. Jej główną ideą jest podkreślenie rysów twarzy i ukrycie niedoskonałości. Dzięki temu fasonowi 40-50 letnia kobieta zyska świeży, młody i efektowny wizerunek nowoczesnej kobiety.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!