Nieoczywiste wskazówki, które pomogą Ci schudnąć!

Dodatkowa waga nikomu nic nie dała. Ani też wyczerpujące diety, jeśli o to chodzi. Kiedy zrozumiesz, że konieczne jest schudnięcie, oznacza to, że weszłaś na właściwą drogę. Aby jednak nie męczyć ciała wyczerpującymi dietami, przestrzegaj tych zasad, a znacznie łatwiej uzyskasz pożądane rezultaty.

Nie waż się tak często

Dlaczego nie miałabyś? Bo za każdym razem, gdy się ważysz – jesteś albo szczęśliwa, albo smutna. I zaczynasz jeść więcej w odpowiedzi na określone nastroje. Dlatego lepiej skupić się na swoich uczuciach i mniej narażać się na bodźce zewnętrzne.

Zamień codzienne zadania w aktywności

Jeśli chcesz schudnąć, musisz być energiczna, pozytywna i aktywna. A energiczna niekoniecznie oznacza uprawianie sportu. Możesz być energiczna i dużo się poruszać, nawet podczas sprzątania, wyprowadzania psa lub komunikowania się z innymi ludźmi. Tańcz podczas gotowania, chodź po schodach zamiast jeździć windy, czytaj na głos – bycie aktywnym jest łatwe.

Idź powoli, ale pewnie

Wybierz politykę małych, ale pewnych kroków. Często nasz cel – zrzucenie 10-20-30 kilogramów – wydaje się nie do zniesienia i nie wiemy, jak do niego podejść. Wyjście jest proste – rozbij duży cel na małe cele. Zamiast minus 10 kg wyznacz sobie mniejsze cele, na przykład 30 minut fitnessu dziennie lub 7 dni bez słodyczy.

Zrezygnuj z radykalnych diet

Brzmi to paradoksalnie, ale czasami musimy więcej jeść, żeby schudnąć. Jeśli Twoja codzienna dieta zawiera do 1200-1500 kalorii, organizm staje się zestresowany i zamiast przekształcać tłuszcz w energię – zaczyna go magazynować. Dlatego zamiast radykalnej diety zrezygnuj tylko z niektórych produktów.

Nie rezygnuj z tłuszczu

Błąd, który kobiety popełniają przez większość czasu. Naukowcy odkryli, że ci, którzy rezygnują z tłuszczu, żyją przeciętnie króciej niż ci, którzy od czasu do czasu lubią zjeść kawałek dobrego bekonu. Faktem jest, że bez tłuszczu ciągle chcemy jeść.

Jedz orzechy zamiast słodyczy

Orzechy są lepsze niż cukierki, bo długo się je żuje, są bogate w błonnik i mają dużo tłuszczu, a o zaletach tłuszczu pisaliśmy w poprzednim akapicie. Cukierki można również zastąpić produktami bogatymi w witaminę C, która nasila spalanie tłuszczu w jamie brzusznej.

Śpij 8 godzin dziennie

Nawyk spania krócej niż 7 godzin na dobę prowadzi do przybierania na wadze. Ale zbyt dużo snu też nie jest zdrowe. Naukowcy wykazali, że osoby śpiące dłużej niż 10 godzin dziennie doświadczają wzrostu wskaźnika masy ciała i spalają mniej kalorii.