Nie wyrzucaj torebek po herbacie: 10 sposobów na ponowne użycie

JAK PONOWNIE ZASTOSOWAĆ ZUŻYTE TOREBKI PO HERBACIE.

Nie wiem, dlaczego uważa się, że torebka herbaty nadaje się tylko do zaparzenia jednej filiżanki herbaty, a następnie należy ją wyrzucić. Prawdopodobnie też to robisz i niepotrzebnie. Nigdy nie przyszło ci do głowy, że torebka herbaty może uczynić twoją poranną owsiankę smaczniejszą lub uwolnić lodówkę od nieprzyjemnego zapachu? Torebka herbaty może ci wiele pomóc. Jak? Obejrzyj ten film, a dowiesz się wszystkiego.

Oto 10 sposobów ponownego wykorzystania torebek herbaty:

Nadaje szczególny smak owsiance lub makaronowi

Zużytą torebkę herbaty wrzuć do garnka z wodą, po zagotowaniu wyjmij i dodaj do wody makaron, ryż, kaszę gryczaną lub inne płatki. Mały sekret: bardziej nadaje się do ryżu z herbaty z jaśminem lub herbaty z rumiankiem – do zielonego makaronu, a do owsianki – czarnej herbaty z cynamonem.

Czyszczenie dywanów.

Zbieraj torebki herbaty, przechowując je w lodówce. Zwilż je wodą, a następnie wylej zawartość na dywan. Pozostaw rozsypane liście herbaty do wyschnięcia, a następnie odkurz dywan. Będzie czysty i nabierze intensywniejszego koloru.

Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów.

Umieść zużyte torebki herbaty w kuwecie, na dnie kosza lub w lodówce. Będą absorbować nieprzyjemne zapachy, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się.

Zrób sobie odświeżacz powietrza

Wystarczy nanieść kilka kropli olejku eterycznego na zużytą torebkę herbaty, aby przekształcić ją w idealny odświeżacz powietrza. Możesz zawiesić go na sznurku w samochodzie, w domu lub w pracy.

Oczyść naczynia z tłuszczu

Aby łatwo umyć tłuste naczynia bez użycia silnych chemicznych detergentów, namocz je w ciepłej, czystej wodzie z 2-3 torebkami herbaty. Usuwają tłuszcz i pomagają oczyścić naczynia z suchych resztek jedzenia.

Mycie rąk

Po ugotowaniu ryby, czosnku lub cebuli zapach pozostaje na dłoniach. Jeśli mydło nie działa, torebka wchłonie wszystkie zapachy. Wystarczy zwilżyć torebkę i przetrzeć nią ręce.

Zmiękcza skórę stóp

Z biegiem czasu skóra stóp staje się szorstka i twarda. Aby je zmiękczyć i złagodzić zmęczenie stóp, umieść stopy w miednicy z ciepłą wodą, do której wrzucisz i kilka zużytych torebek herbaty.

Weź kąpiel przeciwutleniającą

Wiadomo, że herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które zostają w zużytych torebkach. Aby zrobić młodzieńczą kąpiel, wrzuć kilka torebek herbaty jaśminowej lub rumiankowej.

Pozbądź się worków pod oczami

Zdarza się, że rano lub wieczorem po dniu pracy przed komputerem Twoje oczy wyglądają na zmęczone. Pomocne mogą być zużyte torebki herbaty. Nawilż je, trochę ochłodź i nałóż na oczy. Poczekaj 15 minut, a Twoje oczy nie będą opuchnięte.

Odpędzaj owady

Owady nie lubią herbaty miętowej ani eukaliptusowej. Jeśli więc pijesz herbatę miętową, wysusz zużytą torebkę i umieść ją w miejscu, w którym gromadzą się owady. Szybko pozbędziesz się nieproszonych gości.

Leave a Reply