Nie wyrzucaj skórek pomarańczy, przydadzą się! Oto jak możesz ich użyć

Nie wyrzucaj skórek pomarańczy, przydadzą się. Jak dokładnie się przydają, powiemy ci w tym artykule.

#1. Mszyca

Skórki pomarańczowe – naturalny środek na mszyce. Aby uchronić rośliny ogrodnicze i ogrodowe przed tymi pasożytami, dodaj szklankę wysuszonej i pokruszonej skórki pomarańczowej do 10 litrów wody i pozostaw napar na 4-5 dni. Porażone rośliny podlewaj co 3 dni. Mszyce powinny zniknąć całkowicie po kilku zabiegach.

#2. Mrówki

Skórki pomarańczowe pomagają w walce z mrówkami. Namocz szklankę wysuszonej skórki pomarańczowej w wodzie, a po kilku godzinach wymieszaj zawartość blenderem i wlej mieszaninę uzyskaną w pobliżu zaatakowanych upraw.

Jeśli kolonia szkodników zadomowiła się w samym środku ogrodu, odkryj mech i rozprowadź na nim tę mieszankę.

#3. Wciornastki

Oto kolejny przepis. Okazuje się, że napar przygotowany do walki z mszycami pomaga w innej sprawie – pomaga odeprzeć atak wciornastków. Mówią, że po pierwszym zabiegu owady te zaczynają masowo składać głowy, a po trzecim całkowicie znikają.

#4. Przędziorek

Małego, ale niezwykle szkodliwego przędziorka można szybko pokonać za pomocą naparu, który przygotowuje się z 2 szklanek suchej skórki pomarańczowej, 200-300 g świeżo posiekanego ziela piołunu i 10 litrów wody. Zawartość podaje się w infuzji przez 4-5 dni, a po odcedzeniu używa się do spryskiwania co 5-7 dni.

#5. Bielinek kapustnik

Tak więc, aby pozbyć się szkodników z krzyżowców, przygotuj napar, dodając szklankę wysuszonych i zmiażdżonych skórek pomarańczy w 10 litrach wody i pozostaw na 3-4 dni. Posyp kapustę otrzymanym roztworem, aby zapobiec składaniu jaj przez motyle na liściach.

#6. Marchewkowa mucha

Aby odstraszyć szkodniki z ogrodu, koleżanka przynosi wiosną suche skórki pomarańczy do kopania. To zarówno odżywianie, jak i ochrona – dwa w jednym. Łączy tę technikę ze specjalnym podlewaniem. Od maja co 7-10 dni kolega podlewa marchew naparem ze skórek pomarańczy z konewki (2-3 garście suchych skórek na 10 litrów wody).

#7. Drutowiec

Kiedy z powodu tych szkodników nie można uzyskać przyzwoitych plonów ziemniaków, marchwi czy buraków, każda metoda jest mile widziana. Zbierz zimą tyle skórek pomarańczy, ile zdołasz, i pozostaw skórkę zakopaną w ziemi tuż obok ziemniaków. Drutowiec unika warzyw o zapachu skórki pomarańczowej.

#8. Chrabąszcz majowy

Chrząszcza majowego, który atakuje delikatne korzenie truskawek ogrodowych i korzenie różnych sadzonek, można pokonać, dodając do gleby kilka skórek pomarańczy podczas przygotowywania grządek pod różne uprawy. Wyraźny zapach pomarańczy odstraszy szkodniki.

#9. Slimak

Przyjemny zapach pomarańczy przyciąga ślimaki, a skórka działa jak przynęta. Dlatego przygotuj mieszankę wody i skórki pomarańczowej. Wlej roztwór do plastikowych butelek z odciętą szyjką. Zakop butelki w ziemi tak, aby ich krawędzie znajdowały się na poziomie gruntu, aby ślimaki mogły wpaść do butelki.

Mieszanka, która ich wabi, musi być okresowo aktualizowana z tego prostego powodu, że gromadzi się tam coraz więcej ślimaków. Przy tak silnym bodźcu zupełnie zapominają o innych kulturach.

#10. Komary i muszki

Zapach pomarańczy nie przypadnie do gustu komarom i jeśli przetrzesz się świeżą skórką pomarańczy na otwarte obszary ciała, pozostaną one nienaruszone. Jednak osoby cierpiące na alergie powinny uważać z takim lekarstwem.

#11. Nawóz

Aby zwiększyć żyzność gleby, wystarczy zrzucić skórki pomarańczowe w ogrodzie lub wysłać je do kompostownika po bardziej pożywny nawóz. Skórki pomarańczowe są bogate w potas, wapń, magnez, fosfor i inne przydatne związki.

#12. Naturalny aromat

Zostaw kilka skórek pomarańczy na półkach w szafie i innych powierzchniach, aby zwalczyć zapach pleśni i inne nieprzyjemne zapachy. Metoda naprawdę działa, ale tylko wtedy, gdy regularnie zmieniasz skórki pomarańczowe.

#13. Naturalny odświeżacz powietrza do toalety na podwórku

Będziesz musiał przygotować napar z 2 litrów wody, szklankę skórki pomarańczowej, kilka lasek cynamonu, mielone goździki i wanilię. Roztwór wlewa się do otwartego pojemnika, który pozostawia się w toalecie.

#14. Skórki pomarańczowe zamiast paliwa

Najbardziej niezwykłe zastosowanie skórki pomarańczowej, jakie udało mi się znaleźć. Dodając suszone skórki pomarańczy do ognia, możesz utrzymać aktywną reakcję chemiczną, dzięki czemu płomień będzie bardziej intensywny.

Czytaj więcej: 5 domowych sposobów na wybielanie zębów