Nie wylewaj wody po gotowaniu makaronu. 12 sztuczek, o których nie wiedziałeś

Jak przygotować najlepsze puree ziemniaczane? Co zrobić, jeśli musisz wyprasować płaszcz, a nie masz pod ręką żelazka? Jak czyścić dzbanek do kawy? Po co podlewać rośliny wodą, w której ugotowałeś makaron? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.â

Przydatne wskazówki w życiu codziennym

1. Jeśli przykleiłeś coś klejem błyskawicznym i na dłoniach były ślady kleju, doskonale wiesz, jak trudno je usunąć. Woda i mydło w niczym ci nie pomogą. I nawet roztwór do mycia naczyń. Zamiast tego może pomóc sok z mandarynki. Ściśnij mandarynki rękoma i wytrzyj palce sokiem.

2. Samoprzylepny wałek to świetna rzecz, która przydaje się nie tylko do czyszczenia ubrań. Może być używany do innych zastosowań, takich jak zbieranie kurzu, wełny i drobnych zanieczyszczeń z tapicerki tekstylnej i głośników muzycznych. A także z jego pomocą możesz usunąć małe fragmenty szkła z dowolnej powierzchni.

3. Jeśli na butach z prawdziwej skóry pojawią się otarcia, poradzi sobie z nimi zwykła pasta do zębów. Najpierw przetrzyj obszar buta lub buta serwetką z pastą, a następnie chodź wilgotną szmatką.

4. Zabawki do kąpieli dla dzieci mają otwór, przez który dostaje się woda, dzięki czemu wewnątrz tworzy się pleśń. Aby zapobiec temu nieprzyjemnemu i niebezpiecznemu zjawisku, zakryj otwór taśmą klejącą, która jest odporna na wilgoć.

5. Jeśli zamek w spodniach często się blokuje, wystarczy przetrzeć go ołówkiem, a zapięcie będzie się łatwiej przesuwać.

6. Używam suszarki do włosów, aby łatwo usuwać lepkie naklejki z różnych przedmiotów. Wystarczy skierować strumień suszarki na naklejkę i przytrzymać przez kilka minut.

7. Jeśli gotowego ciasta nie można wyjąć z formy (a nawet wilgotny ręcznik nie pomaga), wystarczy włożyć formę do rondla wypełnionego zimną wodą.

8. Okazuje się, że najsmaczniejsze tłuczone ziemniaki pochodzą z ziemniaków z gładką, żółtą skórką, a nie różową czy brązową. Po ugotowaniu ziemniaków całkowicie spuść płyn z garnka, rozgnieć i wymieszaj ziemniaki, a następnie dodaj mleko lub masło. Otrzymane puree będzie delikatne, przewiewne i kremowe.

9. Jeśli musisz wyprasować pognieciony płaszcz i musisz wyrównać pewne obszary, ale nie masz pod ręką żelazka, użyj garnka z gorącą wodą (zamiast żelaza), aby je wyrównać.

10. Aby szybko wyczyścić pomarańczę lub cytrynę, odetnij górę i dół i wykonaj 5-6 nacięć na całym obwodzie. Owoce ładnie się rozłożą, pokrojone w plasterki i będą dobre do postawienia na stole.

11. Aby usunąć osady z kawy z czajnika, połóż na dnie spory plaster cytryny, zalej wodą i zagotuj czajnik.

12. Brzmi dziwnie, ale woda, w której ugotowałeś makaron, nadaje się do podlewania roślin doniczkowych, ale dopiero po ostygnięciu. Związki uwalniane przez makaron leczą roślinę, przyspieszają jej wzrost i przedłużają jej żywotność.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej