Nie popełniaj tych 12 błędów podczas gotowania!

W pysznym posiłku chodzi nie tyle o użyte składniki, ile o umiejętność gotowania. Źle mieszasz, dodajesz sól na początku lub smażysz na zbyt dużym ogniu itp. Taki mały szczegół może całkowicie zmienić smak potraw. Oto kilka błędów, które w pośpiechu, nieostrożności lub braku wiedzy może popełnić każda kobieta. 

1. Wiele kobiet miesza posiekane warzywa nożem. Ale robienie tego tylko tępi ostrze noża. Aby uniknąć stępienia noża, wymieszaj warzywa tępą stroną noża.

2. Po wyjęciu mięsa z patelni lub grilla nie spiesz się z jego krojeniem. Stek potrzebuje odpoczynku, w przeciwnym razie wszystkie soki spłyną, a mięso będzie suche. Pozostaw stek nietknięty na 10 minut, ponieważ i tak musi ostygnąć.

3. Nie rozbijaj jajek o miski lub o krawędź patelni. Jeśli rozbijesz je o płaską powierzchnię, istnieje większa szansa na żółtko w nienaruszonym stanie i nie przenoszenie bakterii z powłoki do środka.

4. Wysoka temperatura nie oznacza szybkiego gotowania. W przypadku gotowania potraw na dużym ogniu istnieje ryzyko, że składniki nie będą traktowane równomiernie. Spód się przypali, a góra pozostanie niedogotowana.

5. Sól i przyprawy dodaj dopiero wtedy, gdy ziemniaki będą gotowe. Jeśli ziemniaki posolisz podczas smażenia, sól uwolni wodę z ich składu, a woda zapobiegnie tworzeniu się skórki. Dlatego ziemniaki będą miękkie i papkowate. Powinny być solone tylko na talerzu.

6. Zamiast soli dodaj do sałatki trochę octu lub soku z cytryny. Smak będzie wyraźniejszy, a posiłek zdrowszy. Poza tym, jeśli w potrawie czegoś brakuje, to prawie zawsze są to kwasy (dodaj wino, sok z cytryny lub pomarańczy).

7. Do smażenia nie używaj oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Pomimo spekulacji, oliwa z oliwek jest dobrym sosem do sałatek, a nie bazą do smażenia. Ma niską temperaturę spalania, a po jej przekroczeniu olej usuwa aldehydy i inne toksyny.

8. Nie smaż wszystkiego na tej samej patelni. Mięso i warzywa wymagają innej obróbki cieplnej. Ponadto, jeśli są smażone na tej samej patelni, ucierpi smak i aromat składników. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj przepełnienia patelni, ponieważ ryzykujesz, że niektóre składniki pozostaną surowe.

9. Podczas gotowania ryżu nie dodawaj soli, oleju i przypraw, ponieważ ziarna będą się kruszyć, sklejać i tracić swoją pierwotną konsystencję i smak. Sól należy dodać do dania osobno, w zależności od preferencji każdej osoby.

10. W kontynuacji powyższej myśli. Nie smaż cebuli i czosnku na tej samej patelni. Cebula smaży się przez 8 minut, a czosnek potrzebuje tylko 60 sekund. Niestety wiele kobiet smaży je razem, a czosnek się przypala.

11. Aby poprawić smak sosu pomidorowego, wiele kobiet dodaje cukier. Ale nie zapominaj, że cukier zwiększa ilość kalorii i jeśli ten szczegół jest dla Ciebie ważny, zastąp cukier sodą oczyszczoną, która zmniejsza kwasowość sosu i sprawia, że ​​jest gładszy.

12. Smażenie jajek na zbyt gorącej patelni to jeden z najczęstszych błędów. Podgrzej patelnię na średnim ogniu, w przeciwnym razie jajka nie będą smażyć się równomiernie.