Nie noś mini po 35 roku życia i inne stereotypy, o których lepiej zapomnieć

Można mówić bez końca o tym, że wiek to tylko liczba, ale dzisiaj porozmawiamy o faktach i konkretnych przykładach. W Internecie jest wiele nieporozumień na temat tego, co można nosić po 35 roku życia, a czego nie. Prawdziwe skandale wybuchają wokół celebrytów w takim wieku, gdy pozwalają sobie na pokazanie sylwetki. Postanowiliśmy przeprowadzić własne śledztwo modowe i rozwiać główne modowe mity na przykładzie gwiazd i pierwszych dam.

Mini po 35 roku życia

Jeśli wpiszesz „czego nie można nosić po 35” w pasku wyszukiwania przeglądarki, pierwszą pozycją na pewno będzie długość mini. Psychologowie twierdzą, że możesz (i powinieneś) pokazywać swoje nogi, jeśli nie jest to sprzeczne ze swoimi poglądami i oczywiście ubiorem w konkretnych sytuacjach.

Ale nawet to drugie jest kwestią sporną: spójrz na 69-letnią Brigitte Macron, która szczyci się nie tylko młodym mężem-prezydentem Francji, ale także smukłą sylwetką. A potem na 71-letnią Jill Biden, pierwszą damę Stanów Zjednoczonych, która na ważnym spotkaniu śmiało założy mini i imponująco pokazuje swoje nogi.

Legginsy modelujące

Istnieje wiele legend i memów o puszystych kobietach w legginsach w panterkę. Nieszczęście z legginsami zdarza się często, ale kilka prostych sztuczek pomoże ci ich uniknąć. Po pierwsze muszą być wykonane z gęstego, elastycznego materiału, który nie prześwituje przez bieliznę i zapewnia efekt wyszczuplania. Przydaje się to nie tylko do treningów na siłowni, ale także w mieście, ponieważ kobiety w legginsach aktywnie wychodzą na ulice w tym sezonie. W związku z tym zasada numer dwa: do codziennych strojów połącz legginsy z wydłużonym topem lub swetrem do połowy uda lub swetrem.

Spodnie typu rurki

Kiedyś reklama jeansów Calvina Kleina z Brooke Shields wysadziła świat mody – wtedy miała 15 lat. Po 41 latach aktorka pojawiła się ponownie w kampanii reklamowej kolekcji jeansów, tym razem z Jordachem. Na tym zdjęciu ma 57 lat, pokazuje nie tylko świetną figurę, ale także swoją doskonałą formę fizyczną. Wydaje się, że odpowiedź na pytanie o rurki dla tych, którzy są „za” starzy znika sama.

Ubrania w “panterkę”

Pantera, lampart i inne odciski kotów to popularne wzory na ubraniach, ale nie mają nic wspólnego z wiekiem. Strój może wyglądać wulgarnie i tanio tylko ze względu na nieudaną kombinację. A jako stylowe przykłady możesz użyć Kate Moss, która po mistrzowsku łączy nadruki w swoich strojach, oraz Salmy Hayek (Dalibyście jej 55 lat?).

Śmiałe cięcia

Dekolt i ekstremalne wycięcia od bioder bardzo podkreślą sylwetkę. 54-letnia supermodelka i była pierwsza dama Francji, Carla Bruni-Sarkozy, pokazała swoje wyrzeźbione nogi w szmaragdowej kombinacji, a 67-letnia Ornella Muti prezentuje swoją szczupłą sylwetką na antenie festiwalu muzycznego. Werdykt jest jasny: wygląda to nieziemsko!