Nie myj włosów gorącą wodą: 7 wskazówek jak dbać o włosy

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Oto kilka wskazówek od profesjonalistów, dzięki którym Twoje włosy będą gęste i lśniące.

Jak często należy myć włosy?

Włosy należy myć tylko wtedy, gdy są brudne. Ale dwa razy! Jeśli twoje włosy są przetłuszczające się – dwukrotnie nałóż szampon. Pierwszy raz do usunięcia tłuszczu i brudu, a drugi raz do oczyszczenia skóry na głowie. Nie obawiaj się, dwa mycia nie zaszkodzą, jeśli szampon jest dobrej jakości.

Jak aplikować odżywkę i szampon?

Uważaj, szampon należy nakładać tylko na skórę i cebulki. Wyciekająca pianka szamponu wystarczy do oczyszczenia reszty włosów. Taka technika zabezpiecza końcówki suszące i rozdwajające.

Z drugiej strony, nie nakładaj odżywki u nasady. Ponieważ ryzykujesz, że obudzisz się z brudnymi, rozjaśnionymi włosami. Dodatkowo odżywka zatyka pory skóry głowy i może powodować podrażnienia i swędzenie.

Ciepła woda czy zimna woda?

Wysoka temperatura pobudza gruczoły łojowe, powodując w nich wytwarzanie nadmiaru sebum. Włosy należy myć ciepłą wodą i spłukiwać zimną wodą. Jeśli zauważysz, że para się unosi, oznacza to, że woda jest za gorąca.

Podczas mycia ciepła woda otwiera pory, oczyszczając skórę z kurzu i zanieczyszczeń. A zimna woda je zamyka. Dlatego włosy należy spłukiwać zimną wodą. Po umyciu nałóż odżywkę na wilgotne włosy na 10 minut i spłucz włosy pod strumieniem zimnej wody.

Jak czesać włosy?

Włosy czesane są przed myciem. Jeśli nie uczeszesz włosów przed myciem, kosmyki będą się plątać i będziesz musiała je rozplątać, żeby się umyć. Co doprowadzi do ich pogorszenia. A jeśli chcesz mieć zdrowe i puszyste włosy, nie czesz ich podczas suszenia, ponieważ włosy są szczególnie kruche, gdy są mokre.

Czytaj więcej: Po co nakładać olej z ryb na twarz przed snem?