Nie myj podłogi starymi ubraniami! 6 przesądów które przyciągają do domu szczęście

Wchodząc w świat starych przesądów i popularnych wierzeń, odkrywamy nowy świat. Ale ten świat ma swój urok. W końcu przesądy nie powstały przypadkowo, prawda?

1. Miotła i znaki o nim.

Od czasów starożytnych przedmiot ten był uważany za mistyczny. Jest uważany za symbol dobrobytu, dzięki czemu w rodzinie wszystko jest w porządku i nikt nie choruje.

Zawsze utrzymuj miotłę w czystości i kładź ją rączką w dół. Pomoże to w zapewnieniu dobrego samopoczucia finansowego w Twoim domu.

Według znaków nigdy nie można powierzyć zakupu miotły komuś innemu. Nasi przodkowie wierzyli, że jeśli złożysz życzenie przy zakupie nowej miotły, na pewno się spełni.

2. Znaki o dniach tygodnia.

Jeśli wierzysz w znaki ludowe, pospiesz się, aby sporządzić harmonogram sprzątania. Są dni, kiedy sprzątanie domu w ogóle nie jest zalecane, a są takie, kiedy jest to nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne.

Nasi przodkowie uważali, że najlepiej nie sprzątać w poniedziałek, piątek i niedzielę. Reszta dni jest idealna na sprzątanie. Wynika to z faktu, że w tych dniach człowiek może wymieść z domu swoje dobre samopoczucie, dobrobyt i szczęście.

Jeśli mówimy o pościeli, to można ją zmieniać we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem niedzieli i piątku.

3. Znaki związane z kurzem.

Nasi przodkowie wierzyli, że aby przyciągnąć bogactwo do domu, konieczne jest posprzątanie domu czerwoną szmatką.

W tamtych czasach ludzie wierzyli, że ten konkretny kolor jest magnesem na pieniądze. Ale nie możesz niczego wytrzeć starymi ręcznikami – to przyciągnie biedę do domu.

4. Znaki związane ze śmieciami.

Ludowe wróżby mówią, że po zachodzie słońca nie należy wyrzucać śmieci. Wynoszenie śmieci wieczorem może prowadzić do pecha.

Warto zaznaczyć, że śmieci nie należy wyrzucać nawet w ciemności, bo ktoś może je podnieść i rzucić na Ciebie klątwę.

5. Pranie ubrań.

Nasi przodkowie woleli odłożyć pranie do środy. Ten dzień uznali za najbardziej udany do prania.

Pranie koców czy dywanów w maju nie było jednak dobrym pomysłem. Dawniej ludzie wierzyli, że w ten sposób można wydalić kogoś z członków rodziny.

Nie wychodź wieczorem, aby wysuszyć pranie i zostaw je na noc. Nasi przodkowie wierzyli, że suszenie ubrań przy świetle księżyca przyciągnie nieszczęście i stratę do człowieka.

6. Mycie podłóg.

Podłogi również nie można myć po zachodzie słońca. Tutaj wszystko jest takie samo jak w przypadku szmat do czyszczenia kurzu. Lepiej kupić specjalną ściereczkę do czyszczenia podłóg.

Nie myj podłóg starymi T-shirtami lub ręcznikami. Sytuacja finansowa rodziny może drastycznie się pogorszyć.

Czytaj także: Pościel – jak często powinniśmy ją zmieniać?