Nie myj mięsa przed gotowaniem – błędy, które popełniamy dotyczące kuchni

Nawet najbardziej wykwalifikowane gospodynie domowe popełniają błędy podczas gotowania. Oto 7 typowych błędów, które popełnia każda z nas.

Nie myj mięsa przed gotowaniem

Chociaż najwyraźniej mięso wymagałoby wstępnego umycia, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Bez względu na to, jak czyste może się wydawać, mięso zawiera bakterie. Z reguły kobiety myją produkt pod bieżącą wodą i rozprzestrzeniają bakterie tylko na sąsiednie powierzchnie, zwiększając ryzyko toksycznego zakażenia. Nie ma sensu tego robić, ponieważ bakterie zostaną zniszczone podczas gotowania.

Nie myj owoców przed przechowywaniem

Wiele kobiet stara się utrzymywać warzywa i owoce w takim stanie, aby były gotowe do użycia w każdej chwili. Dlatego myją je wcześniej. Jednak wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii i przyspiesza psucie się produktów. Dlatego owoce i warzywa należy myć bezpośrednio przed spożyciem.

Nie marynuj mięsa przez kilka dni

Z reguły mięso do grillowania marynuje się przez co najmniej 24 godziny (lub w skrajnych przypadkach 12 godzin). Przynajmniej tak to praktykuje się w naszym kraju. Ale wszystko zależy od marynaty i rodzaju mięsa. Wieprzowina, wołowina i jagnięcina potrzebują tylko 5-6 godzin (jeśli marynata jest na bazie wina), minimum dla kurczaka to 1-3 godziny, a ryby nie wymagają czekania z marynatą. 

Nie płucz makaronu po ugotowaniu

Podczas gotowania mąka uwalnia skrobię. Dlatego woda z makaronu staje się biaława. Niewiele osób o tym wie, ale jako bazę do sosu można wykorzystać wodę z makaronu. Skrobia w swoim składzie sprawia, że ​​sos jest gęsty, pyszny i kremowy. A makaron się nie skleja. Dlatego nie zaleca się płukania makaronu.

Nie rozmrażaj mięsa gorącem

Mięso należy rozmrozić w zimnej wodzie, pakując je w hermetyczny worek, w przeciwnym razie stworzysz tylko miejsce dla rozprzestrzeniania się bakterii. Od czasu do czasu wymieniaj wodę w pojemniku, aby utrzymać niską temperaturę. Jeśli nie masz czasu, wystarczy przenieść mięso z zamrażarki do lodówki i poczekać, aż się rozmrozi.

Nie smaż wszystkiego na tej samej patelni

Mięso i warzywa wymagają innej obróbki cieplnej. Ponadto, jeśli są smażone na tej samej patelni, ucierpi smak i aromat składników. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj przepełnienia patelni, ponieważ istnieje ryzyko, że niektóre składniki będą smażone nierównomiernie lub pozostaną surowe.

Nie używaj zamienników

Jeden z najpopularniejszych błędów. Gdy brakuje nam podstawowego składnika, pilnie znajdujemy zamiennik. Na przykład zamiast mielonego czarnego pieprzu używamy czerwonej papryki lub zamiast cebuli czosnek. Cebula i czosnek mają inne właściwości, a smak potraw będzie naturalnie inny.