Nie kupuj dżinsów, jeśli zauważysz te szczegóły: 7 oznak, że dżinsy NIE są jakościowe!

Nie wiem, czy istnieje bardziej uniwersalny i wygodny element garderoby niż dżinsy. Ale jak rozpoznać z mnogości ofert naprawdę dobry model jeansów? Oto 7 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Jak odróżnić dżinsy wysokiej jakości?

1. Dżinsy szyte dla osoby dorosłej powinny ważyć około kilograma, ponieważ wysokiej jakości dżins to ciężka tkanina. „Metr kwadratowy materiału waży zwykle 10-12 uncji” – mówią eksperci. To około 300-350 gramów. Jeśli Twoje dżinsy są lekkie jak piórko, nie oczekuj zbyt wiele jeśli chodzi o ich jakość.

2. Zwróć uwagę na zamek błyskawiczny. Na pierwszy rzut oka nity, listwy i zamek błyskawiczny nic nie mówią. Ale jeśli zamek mówi YKK, a nie TIT, MKK lub TLF – możesz być spokojny. YKK to najlepszy producent zamków błyskawicznych na świecie, który współpracuje z takimi markami jak Levi’s, Mustang, Wrangler, Lee, Armani itp.

3. Zwróć uwagę na nity na dżinsach. Ich rolą jest zwiększenie wytrzymałości dżinsów i wydłużenie ich żywotności. Pozycje nitów nie zostały wybrane przypadkowo. Wzmacniają wrażliwe obszary dżinsów, gdzie istnieje większe ryzyko rozdarcia. Dlatego upewnij się, że każdy nit przechodzi przez tkaninę i jest widoczny od wewnątrz.

4. Tylko w prawdziwych jeansach, z tyłu nitów i guzików wyraźnie widać nazwę firmy lub marki. Zwykle są wyciskane.

5. Jeśli dżinsy są dobre, zamek dżinsów nigdy sam się nie rozsunie, nawet jeśli zamek jest tylko do połowy zamknięty lub spodnie są ciasne na ciele.

6. Szwy wewnętrzne muszą być proste i mocne, aby nie można było poluzować nici, a tym bardziej wyciągnąć palcami. Sumienni producenci wykonują podwójny szew.

7. Jeśli nosisz dżinsy wykonane z elastycznych materiałów, wiedz, że muszą się rozciągać nie tylko w pionie, ale także w poziomie, łącznie z kieszeniami.

Czytaj więcej: 6 rzeczy, których bogaci ludzie nie kupują, ale wszyscy inni je kupują