Nie komunikuj się z nimi.7 oznak, że ktoś jest o ciebie zazdrosny

JAK ROZPOZNAĆ ZAZDROSNĄ OSOBĘ

Czy wydaje ci się, że koleżanka z pracy obmawia cię, daje Ci fałszywe komplementy lub źle ocenia Twój wygląd? Bądź ostrożna, ponieważ najprawdopodobniej jest bardzo zazdrosną osobą. Nie stanowi problemu, jeśli można ją po prostu zignorować. Chodzi o to, że zazdrośni ludzie, oprócz negatywnych emocji związanych z ich niepowodzeniami, chcą komplikować czyjeś życie. Aby nie ulec tym wpływom, musisz nauczyć się je rozpoznawać. Po obejrzeniu tego filmu rozpoznasz 7 oznak zazdrości. Takie osoby potrafią się dobrze maskować, więc zachowaj spokój i naucz się rozpoznawać cechy charakterystyczne dla zazdrosnych ludzi.

Są fałszywe.

Zazdrośni ludzie nigdy nie wypowiedzą zachęcających słów, ponieważ zazdrość im to uniemożliwia. Wręcz przeciwnie, mogą celowo używać fałszywych komplementów, które nic nie są warte.

Przesadzają.

Przesada w każdym z wypowiadanych słów. Będą się fałszywie zachwycać nad każdym Twoim sukcesem, a nawet jeśli uda ci się złapać ich na kłamstwie, wszystko, czego możesz oczekiwać w zamian, to kłamliwy uśmiech i kolejna porcja przesady. Najważniejszą cechą tych ludzi jest doskonała znajomość sztuki konwersacji.

Często zauważają błędy.

Ale niestety tylko innych, nigdy nie swoje. Jeśli nie uda ci się poradzić z zadaniem, zazdrosna osoba nie przegapi okazji podkreślenia tego i upokorzenia. Tym razem spróbuje cię pogrążyć, chcąc abyś straciła szacunek dla samej siebie.

Zajęci sprawami innych.

Zazdrośni ludzie nie mają czasu na myśleniu o sobie, ponieważ zawsze są zajęci sprawami innych ludzi. Kiedy ich działania wychodzą na jaw, doznają prawdziwego szczęścia.

Niezdrowa rywalizacji.

Jest ona obecna we wszystkich ich sprawach. Są zazdrośni, dlatego ważna jest dla nich wyższość i zwycięstwo nad innymi. Aby wygrać, są gotowi dołożyć dużego wysiłku. Samoocena jest dla nich niezwykle ważna i czasami, aby wygrać, zapominają o honorze, sumieniu i godności. Nie mogą znieść porażek i nie mogą odpuścić z godnością.

Lenistwo.

Psycholodzy twierdzą, że leniwi ludzie są bardziej zazdrośni. Zdaniem ekspertów dzieje się tak dlatego, że pomimo pragnienia sukcesu, leniwi ludzie idą na łatwiznę. Jeśli im się nie uda, nie tylko rezygnują z obranego celu, ale także zaczynają zazdrościć tym, którzy osiągnęli lepsze wyniki.

Udawanie.

Jest to paradoksalne, ale jest to często spotykana konsekwencja zazdrości. Kiedy ktoś uważa, że ​​jest tego wart, aby być na twoim miejscu, zaczyna robić to samo co ty, tylko lepiej. Może kopiować styl ubioru, sposób komunikacji, gesty, makijaż, a nawet kupować te same rzeczy, co Ty. Co więcej, osoba ta uzna swoje działania za wartościowsze.