Nawyki które pomogą Ci szybko i łatwo poprawić pamięć!

Nasze mózgi są elastyczne nie tylko w dzieciństwie. Mózg jest w stanie tworzyć nowe połączenia neuronowe przez całe życie. Dlatego warto stale je ćwiczyć, aby z korzyścią dla mózgu starać się opóźnić chorobę Alzheimera. Pomoże Ci w tym nauka języków obcych, zapamiętywanie wierszy i regularne układanie kostki Rubika. Oprócz tych ćwiczeń pokażemy Ci, jak poprawić pamięć za pomocą czterech dodatkowych dobrych nawyków.

Jeśli masz problemy z przechowywaniem informacji przez twój mózg, zapoznaj się z tym artykułem.

Jak poprawić pamięć dzięki 4 prostym nawykom

Spacery

Hipokamp to obszar mózgu odpowiedzialny za pamięć. Można go stymulować na różne sposoby. Jednak jedną z najskuteczniejszych metod jest codzienna aktywność fizyczna. To powinno być umiarkowane. Dlatego nawet 20 minut spaceru na świeżym powietrzu zmniejszy ryzyko utraty pamięci w starszym wieku. W końcu może to pomóc zwiększyć przepływ krwi do mózgu.

Kawa

Naukowcy twierdzą, że filiżanka kawy wypita do obiadu wpływa na funkcjonowanie mózgu. Dzięki zawartej w tym napoju kofeinie znacznie poprawia się pamięć. Jeśli nie masz przeciwwskazań do stosowania tego produktu, powinnaś rozważyć jego regularne stosowanie. W końcu, zgodnie z wnioskami naukowców, trzy filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z pamięcią długoterminową u osób starszych.

Zapach perfum

Gałązka lawendy lub mięty powinna stać się twoim wiernym towarzyszem, jeśli chcesz zoptymalizować pracę mózgu. Liczne badania pokazują, że przyjemne zapachy pomagają w tym zmniejszając ryzyko utraty pamięci. Staraj się każdego dnia skupić swoją uwagę na wdychaniu aromatu ziół. Taka żmudna praktyka się opłaci. Dzieje się tak, ponieważ menton i cyneol to związki występujące w ziołach, które pomagają poprawić pamięć i czujność.

Borówki

Świeże owoce pomogą Ci również zapobiegać problemom z pamięcią. Naukowcy udowodnili, że osoby, które regularnie spożywają 100 g borówek dziennie, nie skarżą się już na problemy z pamięcią.

Te proste kroki pozwolą Ci uniknąć tak nieprzyjemnego problemu jakim jest utrata pamięci. Rozwijanie tych nawyków sprawi, że poczujesz się lepiej. Gwarantujemy to!