Nawet piękna Marilyn Monroe miała wady, których się wstydziła

Dziś możesz zaakceptować siebie takim, jakim jesteś i czuć się komfortowo w swoim ciele, niezależnie od wyglądu. Ale Marilyn Monroe nie miała tyle szczęścia, ponieważ żyła w latach 50., kiedy filmową divę utożsamiano z bóstwem. Dlatego zawsze musiała wyglądać nienagannie, bez względu na okoliczności.

Marilyn doskonale wiedziała, jakie są jej zalety i wady i wiedziała, jak wykorzystać swoje mocne strony i ukryć swoje słabości.

Blizna na brzuchu

Marilyn Monroe nigdy nie występowała w otwartych strojach kąpielowych, ale nikt nie wiedział dlaczego. Diva miała bliznę na brzuchu, ślad ten pozostał po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Fotografowie na planie wszystko starannie retuszowali, albo aktorka nosiła kąpielówki z wysokim stanem.

Bert Stern sfilmował Marilyn na krótko przed śmiercią. Były zdjęcia z blizną, ale na prośbę gwiazdy retuszował je. Po śmierci Monroe fotograf sprzedał oryginalne fotografie, na których wszystko można zobaczyć w naturalnej formie.

Lekki zeza

Marilyn Monroe miała łagodną formę zeza, co nieco opóźniło jej karierę, ponieważ wielu reżyserów odmówiło jej z powodu tej małej wady. Nieco później aktorka nauczyła się maskować ten problem odpowiednim kątem i makijażem, zdobywając serca milionów ludzi na całym świecie, w tym Johna F. Kennedy’ego.

Mały, pozbawiony wyrazu podbródek

Marilyn była skomplikowana z powodu podbródka, który wydawał się zbyt nudny i miękki. W związku z tym, tuż przed rozpoczęciem zdjęć do słynnego filmu „The Seven Year Itch” (1955), diva zwróciła się do chirurga plastycznego, który wszczepił implant, aby zmienić kształt podbródka.

Operacja ta była wówczas bardzo ryzykowna i nikt nie mógł zagwarantować braku konsekwencji. W końcu Marilyn miała problemy po operacji – implant zaczął się psuć i konieczna była dalsza operacja.

Jąkanie

Jak jąkająca się kobieta może stać się odnoszącą sukcesy aktorką? Aktorka wypowiedziała swoje kwestie lekko ochrypłym głosem, przez co wyglądała enigmatycznie i ponętnie. Co więcej, aktorka powoli wypowiadała słowa, jakby celowo wydłużała słowa. Świat zakochał się w tym stylu i wkrótce jej głos zamienił się w prawdziwą wizytówkę.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.