Naukowcy udowodnili, że łysi mężczyźni są odważni, odnoszą sukcesy i są bardzo inteligentni

Jeśli mężczyzna boi się utraty włosów, niech zapozna się z wynikami tych badań. Przydatne jest również, aby inni wiedzieli, co kryje się za tym niezwykłym wyglądem.

Od The Rock, Bruce Willis i wielu innych, łysi mężczyźni w Hollywood zawsze odgrywali główne role w filmach akcji. Chociaż niektórzy mężczyźni martwią się utratą włosów, łysienie może przynieść wiele korzyści, twierdzą naukowcy z przekonaniem. Czy tak może być?

Kobiety postrzegają łysych mężczyzn jako odnoszących większe sukcesy niż tych z bujną fryzurą. Do takich wniosków doszedł amerykański naukowiec Albert E. Mannes (on też jest łysy!).

Uczestnikom jego eksperymentu pokazano kilka zdjęć mężczyzn. Na pierwszym zdjęciu mieli włosy, a na drugim byli łysi. Większość uważała, że ​​mężczyźni wyglądają atrakcyjniej bez włosów. Jak to wyjaśnić?

Seth Godin, znany autor książek biznesowych, może pochwalić się łysą głową od ponad 20 lat. Próbował wyjaśnić, dlaczego bezwłosi mężczyźni są uważani za dominujących: „Łysi mężczyźni opierają się na tym, co wiedzą, a nie na wyglądzie zewnętrznym. Nie twierdzę, że drapanie się po głowie sprawi, że odniesiesz większy sukces, ale to pierwszy krok do aktywnego życia”.

Z reguły łysi mężczyźni są starsi duchowo niż właściciele bujnych fryzur, więc kobiety uważają ich za mądrzejszych i bardziej doświadczonych.

Ale jest jedno zastrzeżenie: to wszystko nie działa, jeśli mężczyzna jest tylko częściowo łysy i ma łysiny na głowie. Jest to postrzegane jako oznaka słabości i niezdecydowania. I naprawdę: weź brzytwę i to wszystko, problem rozwiązany.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!