Naturalne piękno: 7 zasad piękna, aby wyglądać idealnie bez makijażu.

Dziś modne jest naturalne piękno bez wypełniaczy i z minimalną ilością kosmetyków. Ale jak osiągnąć naturalne piękno i zacząć spokojnie wychodzić bez makijażu, dowiesz się w naszym dzisiejszym artykule.

1. Monitoruj stan swojej skóry

Gładka, świeża i zdrowa skóra to podstawa naturalnego piękna nowoczesnej dziewczyny. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji nie jest jednak łatwe: czynniki takie jak odżywianie, bilans wodny, ekspozycja na słońce i różne złe nawyki mogą poważnie wpłynąć na wygląd Twojej twarzy.

Dlatego trzeba chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także pozbyć się złych nawyków, zmniejszyć ilość soli i cukru w ​​diecie oraz jeść więcej pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, cynk i kwasy tłuszczowe.

#2. Skup się na ustach

Usta potrzebują naszej ochrony nie mniej niż skóra twarzy jako całość. Delikatne i wrażliwe usta mogą zimą cierpieć z powodu mrozu i suchego powietrza, a także mogą być spierzchnięte. Często sami psujemy cały wygląd, przygryzając usta w chwilach podniecenia lub zadumy.

Dlatego szybko pozbądź się złego nawyku i kup produkty do pielęgnacji ust, takie jak balsamy do ust, olej rycynowy i podkład.

#3. Naturalne brwi

Nie jest tajemnicą, że odpowiedni kształt brwi może całkowicie zmienić Twój wygląd. Brwi mogą zniekształcać lub korygować proporcje twarzy, obciążać spojrzenie lub odwrotnie otwierać, postarzać lub odświeżać twarz.

Zbadaj swój wygląd i wybierz optymalny kształt i grubość brwi. Pamiętaj jednak, że dobrze zarysowane, graficzne i cienkie brwi nie są dziś modne, dlatego dopasowując ich kształt i grubość zachowaj naturalny wygląd.

#4. Rzęsy

Tusz do rzęs i sztuczne rzęsy to nie jedyny sposób, aby Twoje oczy wyglądały wyraziście. Możesz stworzyć otwarty, hipnotyzujący look bez użycia kosmetyków. Jedną ze starych sprawdzonych sztuczek jest ręczne podkręcenie rzęs za pomocą zalotki.

Tak prosty zabieg sprawi, że oczy otworzą się szeroko i wizualnie się odmłodzą. A żeby Twoje rzęsy zawsze były gęste i długie, stosuj różne odżywki na bazie naturalnych olejków.

5. Hollywoodzki uśmiech

Stan naszych zębów może znacząco wpłynąć na całą twarz. Jeśli chcesz wyglądać pięknie na co dzień, bez Photoshopa i poprawek, uważnie obserwuj swój uśmiech: powinien być śnieżnobiały i jak najbardziej wyrównany.

6. Fryzura

Udana fryzura poprawi kształt Twojej twarzy i podkreśli Twoje naturalne piękno nie gorzej niż profesjonalny makijaż, dlatego lepiej zacząć pracować nad sobą z doborem optymalnej fryzury i najbardziej odpowiedniego koloru włosów.

Skonsultuj się ze swoim mistrzem, a na zawsze zapomnisz o potrzebie korekty twarzy za pomocą jasnych akcentów.

7. Wysypiaj się!

Dobry, regularny sen to podstawa świeżego i zdrowego wyglądu, natomiast brak snu prowadzi do pojawienia się obrzęków, siatki drobnych zmarszczek, cieni pod oczami i szarej cery.

Pamiętaj, że chroniczne zmęczenie i brak snu „zjadają” część Twojego naturalnego piękna i młodości i staraj się spać co najmniej 7-8 godzin dziennie.

Czytaj także: 6 modowych zasad eleganckiej kobiet. Jak wyglądać stylowo na co dzień?