Namaść swoje stopy: 7 zaskakujących zastosowań czosnku

7 NIEZWYKŁYCH ZASTOSOWAŃ CZOSNKU

Założę się, że poza tym, że wiesz, że czosnek pomaga przy przeziębieniach, niewiele znasz jego innych właściwości. Wyobraź sobie, że twoje dzieci idą jutro do szkoły i muszą zrobić papierowe wycinanki, a ty nie masz w domu ani kropli kleju. Co zrobisz? Szukasz supermarketów, które są otwarte do późna? A może rozgniatasz czosnek i używasz jego soku zamiast kleju? A to nie jedyne niezwykłe zastosowania czosnku. Jest jeszcze 7 sposobów, o których prawie nie słyszałaś. Więc obejrzyj ten film do końca.

Lekarstwo na trądzik

Przetnij ząbek czosnku i nałóż go w miejscu, w którym właśnie zaczął się pojawiać pryszcz. Wykonuj zabieg kilka razy dziennie, a Twoja skóra będzie czysta.

Lekarstwo na przeziębienia

Zmiażdżony ząbek czosnku zalej wrzątkiem i pozostaw na 7 minut. Ten środek jest przydatny w zapobieganiu przeziębieniom, a nawet pomaganiu w leczeniu choroby.

Leczy opryszczkę

Maści na opryszczkę nie zawsze są tak skuteczne, jak byśmy chcieli, dlatego z pomocą przychodzi medycyna ludowa Metoda jest podobna do leczenia trądziku: nałóż pół ząbka czosnku na dotknięty obszar. Opryszczka ustąpi znacznie szybciej.

Pozbądź się grzybicy stóp.

Jeśli martwisz się grzybicą stóp, możesz użyć metody babci. Umieść mielony czosnek w gorącej wodzie. Parz przez 15 minut, potem wlej ten produkt do kąpieli stóp. Stopy należy moczyć  w wodzie nie dłużej niż 30 minut.

Do zwalczania szkodników

Czosnek jest świetny do zwalczania niektórych szkodników w ogrodzie, takich jak mszyce. Wlej 200 g czosnku przepuszczonego przez praskę z litrem wody. Zamknij pojemnik szczelną przykrywką na 5-6 dni. Do opryskiwania roślin użyj 25 ml roztworu infuzyjnego na 10 litrów wody.

Doskonały klej.

Czosnek to naturalny klej. Może być stosowany do klejenia różnych materiałów, np. papieru.

Czyści powierzchnie.

Posiekaj kilka ząbków czosnku. Napełnij butelkę z rozpylaczem białym octem i dodaj czosnek. Dodaj kilka kropel soku z cytryny, i środek czyszczący i dezynfekujący masz gotowy. Zapach czosnku nie będzie wyczuwalny.

Leave a Reply