Najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 60-tce.

Kobiety w każdym wieku starają się zachować dobrą formę i podążać za najnowszymi trendami mody. Po 60 latach szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiednią fryzurę, która nie tylko odmłodzi właścicielkę, ale także podkreśli jej godność.

Jak wybrać odpowiednią fryzurę w wieku 60 lat?

Przy wyborze fryzury dla kobiet w wieku 60+ należy wziąć pod uwagę budowę ciała, kształt twarzy, wzrost oraz ogólną kondycję włosów.

W przypadku włosów, które straciły witalność, ale pozostają gęste, ciężkie, a także szybko przetłuszczają się, odpowiednia jest fryzura garcon lub tradycyjna fryzura bob.

Loki, które w swojej strukturze stały się podobne do puchu, dobrze pasują do stopniowanych fryzur. Można stosować różne rodzaje koloryzacji, które pozwalają zmienić wizerunek i wyglądać znacznie młodziej.

Siwe włosy, proste w swojej strukturze, stały się modowym trendem. Zwykle przy takich włosach używają krótkich fryzur, pod małym „jeżem”, a bardziej nowoczesne kobiety używają fryzury „bob”.

Kaskada o dowolnej długości jest używana przez tych, którzy stale farbują włosy i monitorują ich długość.

Panie po 60. roku życia preferują krótkie fryzury, gdyż włosy mimo codziennej pielęgnacji tracą z czasem swoją atrakcyjność i naturalną siłę. Do tej pory istnieją trzy najpopularniejsze fryzury na krótkie i proste loki:

Klasyczny bob z grzywką lub bez;

Bob to wszechstronna fryzura, która nie wymaga ciągłych korekt podczas odrastania;

Pixie jest idealna do wydłużonego kształtu twarzy;

Fryzury nadają się do prostych włosów średniej długości:

Wydłużona carre;

Kaskada fryzury z przerzedzającymi się pasmami;

Warstwowa fryzura;