Najmodniejsze odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce

Kobiety w każdym wieku starają się zachować dobrą formę I podążać za najnowszymi trendami mody. Po 50 latach szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiednią fryzurę, która nie tylko odmłodzi właścicielkę, ale także podkreśli jej godność.

Jak wybrać odpowiednią fryzurę w wieku 50 lat?

Krótkie fryzury świetnie wyglądają w wieku 50 lat. Nic dziwnego, bo te fryzury wyglądają stylowo, wyraziście i współcześnie. I w przeciwieństwie do długich fryzur znacznie łatwiej je ułożyć. Najbardziej odpowiednie krótkie fryzury to pixie, bob i pixie-bob.

Liderem pod tym względem jest fryzura pixie. Fryzura pixie jest praktyczna, stylowa, wszechstronna, łatwa w stylizacji, stworzona dla kobiet, które chcą wyglądać odważnie, ale nie mają czasu na układanie włosów. A jeśli masz cienkie i rzadkie włosy, pixie to prawdziwy skarb, ponieważ dodaje objętości.

Jeśli nie jesteś gotowa na radykalne zmiany, możesz wypróbować fryzurę w stylu pixie-bob, która jest nieco bardziej kobieca. Fryzura w stylu pixie-bob łączy w sobie zalety dwóch fryzur. Fryzura dobrze prezentuje się na twarzy każdej kobiety i można ją dopasować do każdego stroju.

A jeśli jesteś fanem klasycznych rozwiązań proponujemy zrobić fryzurę typu bob lub bob-carre. Jest kilka kryteriów, na które warto zwrócić uwagę. Najpierw wybierz fryzurę z grzywką. Długie grzywki dodają objętości i ukrywają niektóre zmarszczki.

Jeśli masz gęste i zadbane włosy, możesz spróbować długiej fryzury. Taki styl wygląda dobrze nawet z siwymi włosami. Długie fryzury wyglądają elegancko, kobieco i efektownie. Styliści uważają, że stylowa i efektowna fryzura niekoniecznie wymaga skomplikowanej aranżacji. Ważne jest, aby dbać o włosy.